TÜSİAD'ın yeni başkanı Erol Bilecik oldu

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) 47'nci Genel Kurul Toplantısı'nda yapılan seçimde Erol Bilecik TÜSİAD'ın yeni başkanı oldu. Bilecik, ilk konuşmasında, "TÜSİAD Atatürk değerlerine bugüne kadar sahip çıkmıştır, bundan sonra da sahip çıkacaktır" dedi

12 Ocak 2017, Perşembe 11:49
A A
TÜSİAD'ın bugün yapılan Genel Kurulu'nda yeni yönetim belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı bırakan Cansen Başaran Symes'in yerine Erol Bilecik seçildi. Seçime Erol Bilecik tek aday olarak girmişti.

Genel Kurul'da toplam 146 oy kullanıldı. Oylardan biri boş biri geçersiz olarak kayda girdi. Erol Bilecik 144 oy ile genel başkanlığa seçildi.


'ATATÜRK' VURGUSU


Yeni Başkan, ilk konuşmasında, "TÜSİAD Atatürk değerlerine bugüne kadar sahip çıkmıştır, bundan sonra da sahip çıkacaktır" dedi.
 

"HİÇBİR GÖREV GERÇEKTEN ZOR DEĞİLDİR"


Erol Bilecik oy kullanmasının ardından yaptığı kısa açıklamada ayrıca, "Çok güzel bir gün. Türkiye’nin muhtelif dalgalandığı bir dönem var ama eminim bu günleri bu anlamda aşacak çok nedenimiz var. Öncelikle TÜSİAD tarafından iyi bir yönetim seçimler sonucunda gelmiş olacak. Ben hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Bundan sonraki bütün dönemlerde Türkiye’nin daha refah, daha aydınlık geleceğe dönük olarak daha güzel günler geçireceğine dair en ufak bir şüphem yok, kaygım yok. Hiçbir görev gerçekten zor değildir" ifadelerini kullandı.

Erol Bilecik'in açıklamaları: 

​ 

 

EROL BİLECİK KİMDİR?


Erol Bilecik, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ndan 1987’de mezun oldu ve Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendislerinden biri oldu.

Bilecik, mezun olduğu yıl Alman teknoloji şirketi Nixdorf Computer’de çalışmaya başladıktan sonra 2 yıl sonra 3 arkadaşıyla birlikte Index Bilgisayar’ı kurdu.

Bilecik, 1999 yılından bu yana Index Grup bünyesindeki Index Bilgisayar, Despec, Datagate, Neteks, Homend, Artım ve Teklos’un CEO’su ve yönetim kurulu başkanlığını yapıyor.

Aynı zamanda TÜBİSAD Başkanlığı ve İTÜ Mezunlar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlıkları yapan Bilecik, halen Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve Girişimcilik Vakfı’nda (GİRVAK) Yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.


TÜSİAD Başkanı'ndan laiklik vurgusu

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;