Tuvaletini yaparken uçuruma yuvarlandı

Tuvaletini yaparken uçuruma yuvarlandı

23 Ekim 2010, Cumartesi 11:21
A A

Antalya'da alkollü olarak çişini yapmak isteyen 38 yaşındaki A.B., dengesini kaybederek 100 metrelik uçurumdan yuvarlandı. İtfaiye ekipleri yaralıyı çıkarmak için 2.5 saat uğraştı.

Olay, dün saat 19.30 sıralarında meydana geldi. Emlakçılık yapan A.B., M.Y.'yi yanına alarak önce Konyaaltı sahilinde alkol aldı. Ardından, Altınyaka yol kavşağındaki Meşelik Mevkii'ne gelen A.B., otomobilini yaklaşık 100 metrelik uçurumun kenarına park etti. Araçtan çişini yapmak için çıkan A.B., dengesini kaybedince uçurumdan yuvarlandı. Arkadaşının arkasından uçurumun dibine inen M.Y., cep telefonuyla yardım istedi.

Olay yerine önce polis geldi. Başından yaralandığı öğrenilen A. B.'nin yukarıya çıkarılması için Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye kurtarma ekibinden yardım istendi. Gelen 3 kişilik yardım ekibinden 2 kişi yaralının yanına indi. Biri ise yukarıdaki aracın vincini ayarlamaya çalıştı; ancak vincin ‘uzatma’ adı verilen bölümü 50 dakikalık uğraştan sonra açılabildi. Aşağıda yaralıyı sedyeye bağlayan diğer itfaiye görevlileri ile yukarıdaki görevli arasındaki anlaşmazlıklar 2.5 saat sonra sonuç verdi ve A.B. yukarıya çıkarılabildi. Kurtarma operasyonunu izleyenler, itfaiyenin saatler süren çalışmasına tepki gösterdi.

Olay yerinde bekleyen 112 görevlilerinin yaralıyı kendi sedyelerine almaya çalışması sırasında A.B., eline basan itfaiye erini doktor sanarak, “Elimin üstüne basıyorsun doktor haberin yok” dedi.

Yaralı, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı.

Süleyman EKİN/ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;