Twitter: Umut Oran ile 'Fuat Avni' arasında yazışma yok

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, "Twitter üzerinden Sümeyye Erdoğan'a suikast planı" iddialarıyla ilgili olarak Twitter merkezine başvurdu. Oran, Twitter'dan, bugüne kadar yaptığı tüm doğrudan mesajlaşmaların (DM) kendisine gönderilmesini istedi. Twitter'dan Oran'ın doğrudan mesajlarına ilişkin 73 sayfalık bilgi geldi, ancak içinde 'Fuat Avni' ile herhangi bir yazışma çıkmadı

06 Mart 2015, Cuma 15:47
A A

Bazı gazetelerde, Umut Oran'ın Twitter üzerinden doğrudan mesajlaşma yolu ile "Fuatavni" takma adlı kullanıcıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a suikast planladıklarına ilişkin haberler yer almıştı. Haberler üzerine savcılık soruşturma açmıştı.

Umut Oran, iddia edilen mesajlaşmaların gerçekten olup olmadığına ilişkin Twitter merkezine başvurdu. Twitter da kendisine 73 sayfalık döküm gönderdi. Oran, Twitter'ın gönderdiği belgeler içinde, "Fuatavni" adlı karakterle herhangi bir mesajlaşmasının bulunmadığını düzenlediği bir basın toplantısıyla kamuoyuna açıkladı.

Umut Oran basın toplantısında şöyle konuştu:

'Bu pislik çamur yayınlar üzerine hemen Twitter’ın merkezine başvurarak bana direkt mesajlarımın (DM) tamamını gönderin, bu ahlaksızlığı yapanların suratına çarpayım dedim.  İşte Twitter’in merkezinden gelen resmi yanıt elimde burada:

Twitter’dan bana gönderilen yanıtta 4 yıldır @UmutOranCHP adresiyle üyesi olduğum bu hesabımdan yaptığım tüm yazışmalar elimde. Toplam 73 sayfa ve içerisinde malum sanal şahsiyetle ve türevleriyle tek bir satır dahi yazışma yok, olamaz da. Çünkü Twitter hepinizin bildiği bir gerçeği yine bildirdi. Birbirini takip etmeyen hesaplar birbirlerine direkt mesaj gönderemezler. Bu dosyanın tamamını gereğini yapması için avukatıma teslim ettim. Savcının açtığı soruşturmada tek bir kanıt dahi bulamayacağından adım gibi eminim. Onlar avukatımla gereğini yaparlar"

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;