Twitter'da 'Baykal' uyanıklığı

Twitter'da Deniz Baykal'ın adını kullanan bir uyanık, kendine önce birçok hayran topladı, sonra da 'Evet' propagandasına başladı

31 Ağustos 2010, Salı 15:18
A A


posta.com.tr ÖZEL

Önceki gün, eski CHP lideri Deniz Baykal'ın Twitter'da hesap açtığı ortaya atıldı. "@denizbaykalCHP" adlı hesaptan Twitter'a, Deniz Baykal'ın kaleminden çıkmaymış gibi görünen birçok mesaj yazıldı.

Ancak bu hesap gece birden isim değiştirdi ve "@kararmilletin" şekline dönüştü. Bu hesap ise, referandum için "Evet" propagandası yapan bir hesaptı...

Uyanık bir kullanıcı, Deniz Baykal'ın adını kullanarak çok sayıda takipçi elde etmiş; daha sonra da CHP karşıtı ve "Evet" yanlısı propagandaya başlamıştı.

ÖNCE ŞU MESAJLAR YAYIMLANDI:

Deniz Baykal'danmış gibi görünen ilk mesajlar şöyleydi:

"Esas olan ihanet değil, sevgidir. Esas olan dostluktur, esas olan vefadır, esas olan ilkelerinize yönelik kardeşliktir.

Siyaset güven, vefa işidir. Dostluk, arkadaşlık, sevgi işidir. Sevgiyi ihmal etmeyeceksiniz, dostluğu ihmal etmeyeceksiniz. Siyasette vefa çok önemlidir. Dostlarını, beraber mücadele verdiğin yol arkadaşlarını hiçbir şekilde terk etmemek önemli bir erdemdir.

Umuyorum ki, Türkiye'yi idare edenlerin zihniyeti, millete bakış açıları değişecek. Milletin sorunları hak ettiği önemi o zaman kazanacak. Bu anayasa değişikliği korku değişikliği, telaş değişikliğidir.

İktidarın gitmekte olduğunu gördüler, o sebeple bu değişiklikleri yaptılar. Türkiye'nin geldiği nokta iyi bir nokta değildir. Geleceğe yönelik umut veren, güven veren bir tablo değildir.

Adana programımızdan sonra kesin olmamakla beraber Şanlıurfa programımız var. Arkadaşlar üzerinde çalışıyor. Detayları sizlerle paylaşırım. 2 Eylül’de Türkiye’ye döneceğim.

4 Eylül'de saat 11.00’de Adana'da Genç İşadamları Derneği tarafından düzenlenen toplantıya katılacağım. Mehmet'in tavsiyesi ile bu hesabı açtım.

Fırsat buldukça sizlere buradan bazı konularla ilgili görüşlerimi belirteceğim. Torunum Mehmet'in üniversite kayıt işlemleri için eşim Olcay ve kızım Aslı ile birlikte ABD'de bulunuyoruz."

HESAP DEĞİŞİNCE MESAJLAR BÖYLE DEĞİŞTİ:

Uyanın, 12 Eylül'de AK Parti ’yi değil, statükoyu ve onun faşizan hukuk anlayışını oylayacağız. Statükoyu kırmak için koca bir 'EVET' yeter.    
 
Şimdi sıra  ‘asıl ’da yani milletin ta kendisinde. Karar milletin...
 
İktidar bu süreçte üzerine düşeni yaptı. Daha öncekilerde olduğu gibi, kendi iktidarını korumak adına vesayetçilerle anlaşma yoluna gitmedi.
 
Türkiye değişiyor, değişirken yenileniyor ve eskinin o paslanmış zincirini kırarak adeta tabu haline gelmiş hezeyan anlayışları yıkıyor.
 
Referandumda 'hayır' oyu kullanacak kesimin ağzından kendi görüşü yerine, sloganlardan başka bir şey dökülmez oldu.

posta.com.tr ÖZEL

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;