Üç vakte kadar fuhuş görünüyor!

İzmir Bornova'da, evde fal bakan G.S.'nin, kendisine ekonomik sıkıntılarını anlatan kadınları fuhşa teşvik edip, para karşılığında erkeklerle birlikte olmalarını sağladığı ortaya çıktı

28 Nisan 2011, Perşembe 12:19
A A

Erzene Mahallesi’nde fuhuş yapıldığı ihbarını alan İzmir Emniyeti Ahlak Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmalarının ardından belirlenen fuhuş evi, takibe alındı.

Ev sahibi G.S.’nin falcılık yaptığının belirlenmesiyle araştırmalar bu yöne kaydırıldı. Takip sırasında, fal baktırmak için gelenlerin yanı sıra erkeklerin de sık sık eve girip çıktığı belirlendi.

Son olarak eve üç erkeğin girmesinin ardından operasyon düzenlendi. Baskında, ev sahibi G.S., para karşılığında erkeklerle birlikte olan A.Ç. ve H.Y. ile erkek müşteriler A.Y., Y.Ç., G.S., gözaltına alındı.

Şüphelilerden iki kadının verdiği ifade gerçeği ortaya çıkardı. G.S.’nin ilk olarak fal baktırmak için kendisine gelen kadınlardan ekonomik yönden zor durumda olanları belirlediği saptandı.

Falcının, yakınlık kurduğu bu kadınları, para kazanmaları için fuhşa teşvik edip ikna ettikten sonra da evine çağırdığı erkeklerle birlikte olmalarını sağladığı ileri sürüldü.

Gözaltındaki şüphelilerden kadınlar ile erkek müşteriler ifadeleri alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakıldı. Kendisinin medyumluk yaptığına dair vergi levhası bulunduğunu polise söylediği öğrenilen G.S., işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Taylan YILDIRIM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;