Uçakta 'Bomba haber' paniği!

THY'nin İstanbul - Hakkari seferi için kalkış bekleyen uçaktaki bir yolcu, arkadaşıyla telefonda konuşurken 'Sana bomba bir haberim var' ifadesini kullanınca, diğer yolcuların ihbarı üzerine tüm yolcular indirilip uçak didik didik arandı! Uçak 4,5 saat gecikmeli kalktı; hem de o yolcuyu almadan...

31 Temmuz 2017, Pazartesi 15:26
A A
THY'nin İstanbul´dan Hakkari´ye gidecek uçağında yaşanan ilginç olayın ayrıntıları şöyle:

THY´nin 08.55´te uçması planlanan İstanbul-Hakkari seferi için yolcular uçağa alındı. Airbus-A319 tipi uçakta bulunan ve İstanbul´da çalıştığı öğrenilen 37 yaşındaki M.Ö adlı erkek yolcu uçak henüz yerdeyken bir arkadaşıyla telefonda konuşmaya başladı.
 

'BOMBA HABER... İŞİ BIRAKIYORUM'


M.Ö´nün , ‘Koruculuk sınavını kazandım. Sana bomba bir haber. İşi bırakıyorum´ dedi. Ancak uçak içinde kendisine yakın oturanlar konuşma arasında  ‘Bomba´ kelimesini duyunca durumu kabin ekibine bildirdi.
 

KALKIŞ DURDURULDU, TÜM YOLCULAR VE VALİZLER İNDİRİLDİ


Olayın kaptan pilota iletilmesi üzerine uçağın kalkışı durduruldu ve polise uçuş kulesi aracılığı ile haber verildi. Ardından polis ekipleri uçağa geldi. M.Ö´yü uçaktan indirerek soruşturma başlattı. Prosedür gereği tüm yolcular da uçaktan indirilerek salona alındı ve uçağa yüklenmiş olan valizler de boşaltıldı. Yolcuların beraberindeki eşyaları ve valizleri tekrar x-ray cihazından geçirildi. Uçak didik didik arandı.


'BOMBA' DİYEN YOLCUYU ALMADAN HAVALANDI


Yapılan soruşturma sonrası telefon konuşması yapan M.Ö serbest bırakılırken THY´nin İstanbul´dan Hakkari´ye gidecek uçağı 4,5 saatlik bir gecikmeyle M.Ö´yü almadan havalandı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;