Uçakta 'yan baktın' dayağı!

Eski DYP milletvekili Celal Adan'ın oğlu Sinan Adan, uçakta kendisine yan baktığını iddia ettiği bir yolcuyu dövdü

20 Eylül 2009, Pazar 13:14
A A

Doğru Yol Partisi (DYP) eski milletvekili Celal Adan’ın oğlu Sinan Adan Londra'dan İstanbul'a dönen uçakta kendisine yan baktığını iddia ettiği Orhan Ayaz isimli vatandaşı dövdü. Kavga ettiği Orhan Ayaz’ın alnını ve yüzünü yaralayan Adan, gözaltına alındı. Adan’ın "Neden bana bakıyorsun" şeklinde konuşmasından sonra kendisine birden saldırdığını öne süren Ayaz, olayın eski milletvekili olan babası Celal Adan tarafından üstünün kapatılmaya çalışıldığını bütün vazgeçirme çabalarına rağmen Sinan Adan'dan davacı olacağını söyledi.

İNGİLİZCE SORDU

Ramazan Bayramı’nı yakınları ile birlikte Türkiye’de geçirmek isteyen Orhan Ayaz (49), Londra’dan Türk Hava Yolları’na ait TK 19-92 sefer sayılı uçakla saat 22.30’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na geldi. Uçaktan çıkmaya hazırlanırken çıkış kapısına yaklaşan Orhan Ayaz, eski milletvekilinin oğlu Sinan Adan ile tartışmaya başladı. Sinan Adan İngilizce olarak,Orhan Ayaz’a neden baktığını sordu. Adan’ın Türk olduğunu anlayan Ayaz’ın "Türkçe konuşabilirsin" demesinin ardından sinirlenen Adan aniden Ayaz’ın üzerine yürüdü. 

Çıkan kavgada Orhan Ayaz’ın alnı yarılırken, yanağında kesik oluştu. Kavga havalimanı polisinin uçağa çağrılmasıyla son buldu. Olay sonrası taraflar ifadeleri alınmak üzere Havalimanı Polis Merkezi’ne götürüldü. Bakırköy Dr. Sadi Konuk ve Eğitim Araştırma Hastanesi’nde muayene edilen Ayaz, doktordan darp raporu aldı.

DAVACI OLACAK
Orhan Ayaz karakolda verdiği ifadede davacı olacağını söyledi. Uçaktan indiği sırada Adan’ın birdenbire üzerine saldırdığını belirten Orhan Ayaz, "Uçaktan çıkmak için kapıya yöneldiğimde, bana İngilizce ’Neden bakıyorsun’ şeklinde soru sordu. Ben, onun Türk olduğunu anladım ve Türkçe soru sormasını istedim. Bu arada yanımızda birçok hostes bulunuyordu. İlk önce hosteslere daha sonra bu vatandaşa baktığımda saldırgan şahıs birden üzerime saldırdı. Sonradan polis olduğunu öğrendiğim bir kişi araya girdi ve saldırgan ile ben karakola getirildik. Celal Adan karakola geldi ve davadan vazgeçmemi söyledi.”dedi.Orhan Ayaz'ın yakınları Celal Adan'ın karakolda şikayetin vazgeçirilmesi için baskı oluşturduğunuda iddia ettiler.

Kavga olayından sonra ikiside birbirlerinden şikayetçi olan taraflar karakoldan serbest bırakılırken, suçlama dosyası Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına gönderildi.

Çağatay KENARLI/İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;