'Uçan adam' dönüyor

Fenerbahçe'de forma giydiği dönemde doping kullandığı ortaya çıkan Burak Hascan, salonlara döndü

20 Ekim 2009, Salı 10:55
A A

Voleybol sahalarının "uçan adam" lakaplı oyuncusu Burak Hascan, uzun süre ayrı kaldığı sahalara Arkas Spor formasıyla döndü. 2007 yılında Fenerbahçe’de forma giydiği dönemde yasaklı madde kullandığı ortaya çıkan ve 2 yıl sahalardan men edilen Hascan’ın cezası 10 aya indirilmişti.

Tekrar oynamaya başladıktan 1.5 ay sonra yapılan testlerde örneklerinde aynı maddeye rastlanan Hascan, bu kez ömür boyu men cezası almıştı. Maddeyi tekrar kullanmadığını, bir önceki kullanımından kalan oranların testlere yansıdığını savunan Hascan, Tahkim Kuruluna başvurmuş ve cezası tekrar 2 yıla indirilmişti. 2 yıllık cezası 5 ay sonra dolan Burak Hascan, 2009-2010 sezonu için ligin güçlü ekiplerinden Arkas Spor ile sözleşme imzaladı.

Hascan, bir iğnenin hayatının 3 senesine mal olduğunu söyledi. Kendisini, seneler sonra suçsuz olduğu ortaya çıkan mahkumlar gibi hissettiğini belirten Hascan, "Yapmadığım bir şeyden dolayı ömür boyu ceza aldım, zar zor 2 yıla indi. Suçsuzluğumu ilerleyen zamanlarda ispatlayacağım. Bunu sadece Allah biliyor. Kime ne desem, zaten 2-3 kişi dışında kimse bana inanmıyor" diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;