Ücretsiz metrobüse hücum

Pazartesi, 20 Eylül 2010 - 11:09

Ücretsiz metrobüse hücum

Okulların açılmasının ardından başlayan metrobüslerin üçretsiz seferlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Metrobüsleri vatandaşlar tıka-basa doldurdu.

50 METROBÜS ART ARDA DİZİLDİ

Yeni eğitim ve öğretim yılının ilk gününde üçretsiz sefer yapan metrobüslere vatandaşlar hücum etti. Metrobüs duraklarında bekleyen vatandaşlar dolu gelen araçlara binemedi. Üçretsiz uygulamanın saat 06.00 ile 13.00 arasında yapılacağı belirtildi. Duraklarda bekleyen bazı vatadaşlar ücretsiz metrobüs seferlerinden memnun olduklarını söyledi. Dolu gelen metrobüsler durakları transit geçti.

Yaşanan yoğunluk yüzünden yaklaşık 50 metrobüs Çağlayan ile Zincirlikuyu arasında birikti. Metrobüsler art arda dizilince çok uzun bir kuyruk oluştu. Uzun süre beklemekten sıkılan yolcular, özellikle Mecidiyeköy'de, çareyi inerek yürümekte buldu. Birçok yolcu da üst geçitlerden cep telefonları ile metrobüs hattındaki uzun araç kuyruğunu görüntüledi.

TRAFİK DURMA NOKTASINA GELDİ

Bugün İstanbul’da yaklaşık 3 milyon öğrencinin dersbaşı yapması üzerine trafiğe 13 bin okul servisi de çıktı. Sabah saatlerinde yoğun olan İstanbul trafiği okul servislerininde katılmasından sonra durma noktasına geldi. Vatandaşlar yoğunluk nedeniyle otoyolların yan yolları kullanmak zorunda kaldı.

Süleyman KAYA-Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL, (DHA)

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle