Uçurumda mahsur kalan keçiyi AKUT ekibi kurtardı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, bir uçurumun kenarında mahsur kalan keçi AKUT ekiplerinin 6 saatlik çalışması sonucu, güçlükle kurtarılıp, sahibine teslim edildi

21 Kasım 2013, Perşembe 20:09
A A

Evli, dört çocuk babası çoban Mehmet Ali Zorlu’nun (54), 10 gün önce 5 keçisi kayboldu. Zorlu’nun kaybolan ’Melek’ isimli keçisi, avcılar tarafından Konacık Beldesi’ndeki 550 metre rakımlı Pedasa Yaylası, Kartalkaya Mevkisi’ndeki 160 metrelik uçurumun yaklaşık 60’ncı metresinde bulundu. Avcılar, Zorlu’yu arayıp, keçisinin burada mahsur kaldığını bildirdi.

Bunun üzerine Zorlu, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum ekibinden yardım istedi. AKUT Bodrum ekibi lideri Saadettin Uslu, 8 kişilik bir ekiple, hayvanı kurtarmak için saat 13.00 sıralarında çalışma başlattı. Eşi Serpil Zorlu ile AKUT ekiplerini keçisinin bulunduğu uçurumun kenarına getiren Mehmet Ali Zorlu, bir ara keçisinin yanına inmek isteyince düşme tehlikesi geçirdi.

AKUT ekibinin 6 saatlik çalışması sonucu keçisi bulunduğu yerden kurtarılan Zorlu çifti gözyaşlarını tutamadı. AKUT bodrum ekibinin lideri Saadettin Uslu, her türlü canın kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Keçinin mahsur kaldığını öğrenince hemen geldik. Doğa şartları zor olsa da keçiyi bulunduğu yerden sağ salim çıkardığımız için mutluyuz" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;