UEFA'da rakipler belli oluyor

UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nde Türk takımlarının 3. ön eleme turundaki rakipleri yarın belli olacak

15 Temmuz 2010, Perşembe 14:12
A A

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA Merkezi’nde çekilecek kuralar sonucunda Fenerbahçe’nin UEFA Şampiyonlar Ligi, Galatasaray ve Vikingur’u geçmesi halinde de Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligi’nde 3. ön elemedeki rakipleri belirlenecek.

Şampiyonlar Ligi kuraları TSİ 13.00’te, UEFA Avrupa Ligi kuraları ise TSİ 14.30’da çekilecek. Kulüp puanı 54.890 olan ve kuraya seri başı olarak giren Fenerbahçe’nin 3. eleme turundaki muhtemel rakipleri arasında İskoçya’nın Celtic, Yunanistan’ın PAOK, Romanya’nın Unirea Urziceni, İsviçre’nin Young Boys ve Belçika’nın Gent takımları yer alıyor.

Şampiyonlar Ligi’nde 3. ön eleme turu ilk maçları 27-28 Temmuz, rövanşları ise 3-4 Ağustos tarihlerinde oynanacak. Fenerbahçe bu turu geçmesi halinde, 17 veya 18 ve 24 veya 25 Ağustos tarihlerinde, Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalabilmek için play-off maçları oynayacak.

UEFA Avrupa Ligi’nde ise 3. ön eleme turu maçlarının ilki 29 Temmuz, ikincisi ise 5 Ağustos’ta oynanacak. Galatasaray ve Beşiktaş, 3. ön eleme turunu geçmeleri halinde Trabzonspor’un da katılımıyla 19 ve 26 Ağustos tarihlerinde gruplara kalabilmek için play-off maçları oynayacak. Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nde play-off kura çekimleri ise 6 Ağustos Cuma günü yapılacak.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;