ULEB'de kazançlı hafta

Basketbolda ULEB Avrupa Ligi'nde 2009-2010 sezonunun ikinci haftasında Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen maçlarını kazandılar

Cuma, 30 Ekim 2009 - 10:58

ULEB'de kazançlı hafta

Fenerbahçe Ülker, deplasmanda Fransız rakibi ASVEL Basket Villeurbanne önünde çekişmeli bir mücadele sonunda uzatmada galip gelirken, Efes Pilsen de İstanbul’da Sırp rakibi BC Partizan Belgrad’a şans tanımadı.

7 maçı evsahibi, 5 maçı da deplasman takımlarının kazandığı 2. hafta maçları sonunda 4’er puanla (A) Grubu’nda İtalya’nın Montepaschi Siena, (B) Grubu’nda İspanya’nın Unicaja Malaga, (C) Grubu’nda İtalya’nın Lottomatica Roma ve (D) Grubu’nda da Yunanistan’ın Panathinaikos takımları lider durumda bulunuyorlar.

HAFTANIN "MVP"Sİ SPLITTER VE WALSH

Ligde 2. haftanın "en değerli oyuncusu" (MVP) unvanını, 2 sporcu paylaştı. İspanya’nın Caja Laboral Vitoria takımının pivotu Tiago Splitter ile Slovenya’nın Union Olimpija Ljubljana takımının ABD’li forveti Matt Walsh, 36’şar puan toplayarak, haftanın MVP’si olmaya hak kazandılar.

Tiago Splitter, bu hafta 31.5 dakika sahada kaldı ve bu sürede 26 sayı, 7 ribaunt (4 hücum-3 savunma), 2 asist, 2 top çalma ve 2 blokla oynarken, Matt Walsh da 36 dakikada 32 sayı, 4 ribaunt (1 hücum, 3 savunma), 1 asist ve 2 top çalma performansı gösterdi.

Ligin genel MVP klasmanında ise ilk 2 sırada, geçen hafta olduğu gibi Litvanyalı ikiz kardeşler Real Madrid’den Darius Lavrinoviç (toplam 80, ortalama 40 puan) ve Montepaschi Siena’dan Ksistof Lavrinoviç (toplam ve ortalama 34 puan) bulunuyorlar.

2. HAFTADA ALINAN SONUÇLAR

A GRUBU
Montepaschi Siena (İtalya)-BC Zalgiris Kaunas (Litvanya): 84-64
Regal FC Barcelona (İspanya)-KK Cibona Zagreb (Hırvatistan): 81-59
ASVEL Basket Villeurbanne (Fransa)-Fenerbahçe Ülker (Türkiye): 76-78

B GRUBU
Unicaja Malaga (İspanya)-BC Pire Olympiakos (Yunanistan): 86-68
Entente Orleanaise (Fransa)-BC Lietuvos Rytas Vilnius (Litvanya): 62-69
Efes Pilsen (Türkiye)-BC Partizan Belgrad (Sırbistan): 77-67

C GRUBU
Caja Laboral Vitoria (İspanya)-Maccabi Electra Tel Aviv (İsrail): 86-81
Union Olimpija Ljubljana (Slovenya)-BC Maroussi (Yunanistan): 75-81
USH CSKA Moskova (Rusya)-Lottomatica Roma (İtalya): 69-74

D GRUBU
EWE Baskets Oldenburg (Almanya)-Armani Jeans Milano (İtalya): 70-79
Real Madrid (İspanya)-Asseco Prokom Gdynia (Polonya): 94-72
Panathinaikos BSA Atina (Yunanistan)-BC Khimki (Rusya): 101-66

2