Ülke ülke kadınların güzellik sırları

Her ülkeden kadının yüzyıllardır uyguladığı ufak güzellik sırları var. Peki farklı ülkelerden kadınların güzellik sırlarına bakmaya ne dersiniz?

12 Kasım 2017, Pazar 09:00
A A
AVUSTRALYA

AVUSTRALYA

Avustralyalı kadınlar kepek sorununa karşı çay ağacı yağı kullanıyorlar. Şampuana eklenen bir iki damla çay ağacı kafadaki tüm kaşıntı ve kepeği önlüyor.

BREZİLYA

BREZİLYA

Yulafın hem cilt hem de sağlık için faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Güneşin bol bol yüzünü gösterdiği Brezilya'da kadınlar, güneş yanığının acısını hafifletmek için ciltlerine yulaf ezmesi sürüyor. Brezilyalı kadınlar ayrıca her fırsatta ıslak kum ile kalça ve bacak bölgelerine masaj yapıyor. Bu masaj kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerin kısa zamanda yok olmasını sağlıyor.

KOLOMBİYA

KOLOMBİYA

Avokado, Kolombiyalı ve Latin kadınların en büyük güzellik sırrı. Kolombiyalı kadınlar, gür ve parlak saçlar için avokado püresi, muz püresi ve bir kaşık zeytinyağını karıştırarak saçlarına sürüyor. 

KOSTA RİKA

KOSTA RİKA

Gözenek görünümünü azaltmak ve cildin canlı durmasını sağlamak için Kosta Rikalı kadınlar su ve portakal suyunu yarı yarıya oranla karıştırarak yüzüne sürüyor. 

ŞİLİ

ŞİLİ

Canlı ve ışıltılı bir ten için Şilili kadınlar beyaz unla ezilmiş üzümü karıştırıp ciltlerine uyguluyor.

İSKANDİNAV ÜLKELERİ

İSKANDİNAV ÜLKELERİ

İskandinav kadınlar ciltlerine güzellik katmak için asla güneşlenmiyor hatta güneşten olabildiğince uzak duruyorlar.

MISIR

MISIR

Kleopatra süt banyosunun muciti olarak biliniyor. Hal böyle olunca  Mısırlı kadınlar da bu geleneği sürdürmeye devam etmiş. Mısırlılar Küvete 2 litre süt ve 100 gram bal ekleyip, 20 dakika boyunca küvette kalıyorlar. Böylece ciltleri daha esnek ve yumuşak oluyor.

BULGARİSTAN

BULGARİSTAN

Bulgar kadınlar cilt temizliği için gül yağı kullanıyor. Gül yağı, ya da suyu hem doğal hem de çok etkili bir nemlendirici...

HIRVATİSTAN

HIRVATİSTAN

Kepekli ve kuru saçlar için Hırvat kadınlar, ısırgan otunu kaynatıp şampuanlarına katıyorlar. Isırgan otu suyuna eklenmiş şampuan saçları derinlemesine temizliyor ve kepeklerden arındırıyor. 

İSPANYA

İSPANYA

İspanyollar, saçlarına kızıllık katmak için kızılcık suyunu saçlarına sürüyor. İspanyol kadınların bir başka güzellik sırrı ise patates! Gözaltı morluklarını azaltmak için ince ince kesilmiş patates dilimlerini 10 dakika boyunca gözaltlarında bekletiyorlar.

İNGİLTERE

İNGİLTERE

İngiliz kadınlar, suda bulunan kirecin ve şampuanların saçlara zarar verdiğini düşünüyor. Bu nedenle saçlarını haftada 3'ten fazla yıkamıyorlar. 

SİNGAPUR

SİNGAPUR

Singapur, bulunduğu konum nedeniyle nem oranının çok yüksek olduğu bir ülke. Yılın yüzde doksanı nemli bir havaya maruz kalan Singapurlu kadınlar da, kabaran saçlarını sakinleştirmek için hindistan cevizi yağı kullanıyor.

FİLİPİNLER

FİLİPİNLER

Son yıllarda git gide büyüyen aloe vera modasını, Filipinli kadınlar çok önceden biliyordu. Parlak, canlı ve sağlıklı saçlar için Filipinliler aloe vera jelini saçlarına sürüyor. 

RUSYA

RUSYA

Rus kadınlar gergin bir cilde sahip olmak için yulaf ezmesini su ile karıştırıp yüzlerine uyguluyor.

FAS

FAS

Anavatanı Fas olan argan yağı pek çok yoldan güzellik vadediyor. Bu sebeple Faslı kadınlar argan yağının nemlendirici etkisinden faydalanarak, ciltlerine ve saçlarına argan yağı uyguluyor.

MEKSİKA

MEKSİKA

Meksikalı kadınlar güzel kirpiklere sahip olmak için kirpik kıvırıcısı olarak çay kaşığı kullanıyorlar. Yatay olarak tek elinizle tuttuğunuz çay kaşığının oval bölgesi kapalı olan göz kapağına denk gelecek şekilde ayarladıktan sonra çay kaşığını kavradığınız elinizle birkaç defa kirpiklerinizi kaşığın üstüne doğru itin ve kaşığın yavaş bir şekilde kirpik uçlarınıza doğru kaymasını sağlayın. Arzu ettiğiniz şekli yakalayana kadar bu hareketi sürdürün. Meksikalı kadınların diğer bir güzellik sırrı ise acı tüketmek. Acı yiyerek daha hızlı bir metabolizmaya sahip olan kadınlar bu sayede ciltteki dolaşımın hızlandığını ve daha yumuşak bir deriye sahip olduklarını belirtiyorlar.