Ultrason 3G ile çekilecek

Ultrason 3G ile çekilecek

07 Ekim 2009, Çarşamba 15:31
A A

“Turkcell’li Yaşam Günleri” ile Tepebaşı’ndaki merkez öfisini ‘showroom’a çeviren Turkcell, SIM kartı sayaçlarlar su kaçaklarını önleyecek, 3G’li notebook’lar ile de uzaktan ultrason çekecek

  Turkcell, geliştirdiği yeni ürün ve uygulamaları tanıtmak için başlattığı Turkcell’li Yaşam Günleri” etkinliği ile Tepebaşı’ndaki merkez ofisini Showroom’a çevirdi. Bugün kapılarını açacak olan CeBIT’e katılmayan Turkcell’in yeni uygulamaları arasında su kaçaklarını önlemek için SIM kart takılan sayaçlardan,  SIM kart takılan yüklü dizüstü bilgisayarlar aracılığıyla çekilen ultrason gibi mobil sağlık uygulamaları yer alıyor.

  Tanıtım toplantısında Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, tanıtım faaliyetlerini bundan böyle yılın tamamına yayarak Turkcell’li Yaşam Günleri” başlığıyla sürdüreceklerini bildirdi. Müşterilerine 3G ile Turkcell’li yaşamın kapılarını ardına kadar açtıklarını belirten Öztürkler, 3G’nin ilk 2 ayında Türkiye nüfusunun yüzde 63’ünü kapsama alanına aldıklarını söyledi. İki ayda Turkcell 3G abonelerinin 7.5 milyon dakika görüntülü görüşme yaptığını vurgulayan Özütrkler, şu bilgileri verdi: “Türkiye 3G’yi sevdi ve abonelerimiz bizi yıl sonu hedeflerimizin önüne geçirdi. İki ayda 3,5 milyon Turkcell’li 3G’ye geçti, 100 bini aşkın Turkcell WIBB 3G modem, netbook ve notebook satıldı. 2008 yılının tamamında yaptığımız modem satışını sadece 2 ayda 4’e katladık.”

  3G ile birlikte günlük data(veri) kullanımın 4 katına çıktığını belirten Turkcell Servis ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Bayrakdar ise sattıkları 3G internet paketlerinin yüzde 90’ının 4BG’lik paket olduğunu ve 3G ile birlikte 2G internet kullanımın da arttığının altını çizdi. 

  Türkiye’nin en büyük 500 şirketinden 457’si ile çalıştıklarını ifade eden Turkcell Kurumsal Müşteriler Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ekrem Yener de “Makineden makineye iletişim denilen yeni bir dünya geliyor. Türkiye’de bu alanda yaklaşık 280 milyon cihaz var. SIM kart bizim ana işimiz dedi.” Turkcell’in mobil uygulamaları arasında yer alan SIM kartlı sayaç hakkında ise Yener şunları söyledi: “İzmir’de su sayaçları ve yeraltındaki su borularına SIM kartlar takıldı. Bu kartlar, su kaçaklarını anında belediyeye bildirebiliyor.”

   “Turkcell’li Yaşam Günleri” etkinliği çerçevesinde oluşturulan alanda; Turkcell’in lokasyon bazlı servisleri, telemetri uygulamaları, Konuşan İlan, Mobil Cüzdan, Mobil Ödeme, Sağlık 365 gibi yenilikçi ürün ve servisleri tanıtılıyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;