Ümraniye'de cenaze rezaleti

Ümraniye'de sobadan sızan gazdan hayatını kaybeden 5 kişinin cenaze töreninde rezalet yaşandı

Pazartesi, 16 Kasım 2009 - 13:19

Ümraniye'de cenaze rezaleti

Ümraniye Esenşehir Mahallesinde dün meydana gelen feci olayda sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölen 54 yaşındaki babaanne Vahide Kepkin ve torunları Sevda, Nihat, Abdullah Kepkin ve Mahsun Gerçekli bugün son yolculuklarına uğurlandı.

Cami avlusuna dizilen beş cenaze için ayrı ayrı cenaze namazı kılındı. Hayatını kaybeden çocukların okul arkadaşları da saf tutarak arkadaşlarını son yolculuklarına uğurladı. 14 yaşındaki Sevda Kepkin'in okul arkadaşları göz yaşları içinde son bir kez arkadaşlarının tabutuna dokundu.

TABUTLAR MİNİBÜS TEPESİNDE

Cenaze namazına katılan cemaat cami avlusuna sığmazken çok sayıda vatandaş da sokakta namaza eşlik ederek dua okudu. Kılınan cenaze namazının ardından tabutlar mezarlığa götürülmek için omuzlara alınarak cenaze araçlarına konulmak istendi.

Fakat cenaze araçları olmayınca ortaya utandıran görüntülen çıktı. Beş tabut, minibüs tepesine ve otomobil bagajında mezarlığa götürüldü. Cenaze araçlarının gelmediğini söyleyen vatandaşlar bu duruma tepki gösterirken soba kurbanı babaanne ve dört torunu Ferhatpaşa Mezarlığında toprağa verildi.