'Umre'de Erdoğan'a dua edince dövüldüm'

Sakarya'nın Sapanca İlçesi'nde yaşayan Ali İhsan Yavuz, Umre için gittiği kutsal topraklarda, Mekke'de kaldıkları otelin mescidinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dua etmek isteyince, yanındakiler tarafından dövüldüğünü öne sürdü

02 Şubat 2015, Pazartesi 19:11
A A

 Kılıç’a Sakarya Valisi H. Avni Coş, Ak Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Sapanca’daki evinde geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Sapanca’da bugün gerçekleşen ziyarette, dövüldüğünü söyleyen 59 yaşındaki Ali İhsan Kılıç, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile gazetecilere umrede Mekke’de kaldıkları otelin mescidinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dua okumak isteyince, yanındakiler tarafından dövüldüğünü ileri sürdü.  Kılıç otelin mescidinde "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dua edelim" dediğini belirterek şunları söyledi:

"Siyaset yapmıyorum, dua etmek istiyorum, ben Putin’e de Obama’ya da ’İslam alemi için hayırlı kararlar alsınlar’ diye dua ediyorum’ dedim. Münakaşa ettik. Hocamız, ’tansiyonu yükseltiyorsun, bırak git’ dedi.  Hanımla ikinci kata çıktım. Lobide beklerken bir kişi geldi yanıma, ’yapmayacaktın, terbiyesizlik ettin, konuşmayacaktın’ dedi. O arada kardeşi de üzerime yüklendi. Ayağa kalktım, gruptan biri bana yumruk vurdu, nereden geldiğini anlamadım. Planlı geldiler çünkü. Ondan sonra olay oldu. 1-2 gün sonra hastaneye gittim. Yüzüm karardı, film çektiler. Rapor almadım, çünkü rapor alsam oradan gelme şansımız yoktu. Ben tektim, eşimi bırakacak kimsem yoktu. Ondan sonra geldik buraya, olay bundan ibaret. Sadece suçumuz Recep Tayyip Erdoğan’a dua istemekti."

Kılıç, gruptaki kadınların Beytullah’a gidip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a beddua ettiklerini öne sürerek, "Bunu da herkes biliyor yani. Zaten onun için gelmişler oraya, başka bir şey değil yani. Ebu Cehiller dirildi. Evet, hepsi bu" diye konuştu.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş da, "Kılıç Mübarek topraklara umre ziyareti için gittiği zaman sadece Cumhurbaşkanımıza dua istemesinden mütevellit darp olayıyla karşı karşıya kalmış" diyerek şunları söyledi:

"Karıncanın bile incitilmemesi gereken o mübarek topraklarda bir müminin başka bir mümine böyle şiddet içeren davranışlar, tahammülsüzlük sergilemesi fevkalade üzücü. Özellikle Türkiye’de her vesileyle demokrasi, hak, hukuk konusunda birtakım iddialarda bulunan ve mevcut standartları yetersiz görenlerin ellerine fırsat geçince neler yapabilecekleri, o düşünce mensuplarının hak, hukuk ve demokrasi kavramlarından ne kadar uzak oldukları, bu kavramları amaç değil, sadece araç olarak kullanmaya çalıştıkları, fırsat bulduklarında ne kadar şiddet yanlısı olabileceklerinin de somut göstergesidir."

AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise olayın üzüntü verici olduğunu belirterek, "O güzelim topraklarda, o kardeşlik ikliminin hakim olduğu o topraklarda dahi birisine duaya tahammül edemeyecek kafa yapısını burada görüyoruz. Allah muhafaza eylesin" diye konuştu.

Zafer TOKUŞ/ ADAPAZARI(Sakarya),(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;