Umudumuz var

Cuma, 20 Ağustos 2010 - 05:00

34 yıl sonra Liverpool ve Trabzonspor bu kez Kupa 2’de kozlarını paylaşıyordu. 1976-77 sezonundaki Şampiyon Kulüpler Kupası’ndaki buluşmada Bordo-Mavili takımı şampiyon olan İngiliz devine o dönem tek yenilgisini 1-0’lık skorla tattırmayı başarmış, ancak İngiltere’de 3-0 yenilerek safdışı kalmıştı.

Hedef 34 yıl sonra müzesi kupalarla dolu İngiliz devinden rövanşı almaktı. Anfield Road’ta adeta ‘Her yer Trabzon’ gibiydi ve 2 bin Bordo-Mavili taraftar, ‘Kop’ tribününü tezahüratlarıyla susturuyordu.

İlk yarıda güçlü rakibinin pas trafiğini presle iyi bozan temsilcimiz, ayağa paslarla orta sahada iyi organize oluyordu. Savunmanın göbeğinde Glowacki, kademelere zamanında girerek birçok tehlikeyi önledi.

Top kullanma becerisi, Egemen’le göbekteki uyumuyla tam isabet transfer bir kez daha olduğunu gösterdi. İlk yarının son dakikasında orta alanda bir anlık gafletle kaptırılan topu Babbel’in golü olarak kalemizde gördük.

İkinci yarıda Torres’in oyuna girmesiyle Liverpool daha çok kalemize gelmeye başladı. Her geçen gün üstüne koyan Onur, Joe Cole’un penaltısını kurtararak takımına büyük moral verdi.

Maçın kırılma anı ise Umut’un kaçırdığı pozisyondu. Liverpool gibi takımlara karşı böyle pozisyonlara 1 veya en fazla 2 kez girebilirsin. Bulduğun zaman da değerlendirmen lazım. Sonuçta tur şansımız sürüyor. Avni Aker’deki strateji maçı uzatmaya götürüp, İngiliz devini bu bölümde elemek olmalı.