Üniversitede aşk kurşunu

Erzurum Atatürk Üniversitesi kampusu içerisinde tartıştığı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Havva Ay'ı tabancayla ağır yaralayan fırın işçisi Ferhat Tosun, aynı silahla intihara kalkıştı

25 Kasım 2012, Pazar 17:41
A A

Erzurum'da saat 14.40’da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde fırın işçisi olduğu belirtilen Ferhat Tosun (23), bir süre arkadaşlık yaptığı İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonometri Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi Havva Ay ile tartışmaya başladı. Tosun, bir anda üzerindeki tabancayı çıkarıp Ay’a iki el ateş etti. Başına isabet ede kurşunla ağır yaralanan Havva Ay kanlar içerisinde yere yığılırken, Ferhat Tosun aynı silahı başına dayayıp ateş etti.

Çevredeki öğrenciler bir taraftan kaçışırken bir taraftandan polisi arayıp yardım istedi. Olay yerine polisler gelirken yaralılar çağrılan iki ambulansla Yakutiye Araştırma Hastanesi acil servisine kaldırdı.

Doktorlar, hem üniversiteli Havva Ay’ın hem de onu vurup intihara kalkışan fırın işçisi Ferhat Tosun’un hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;