Üniversiteli genç kız uyuşturucu kurbanı oldu

Üniversiteli genç kız uyuşturucu kurbanı oldu

01 Eylül 2009, Salı 10:04
A A

Kocaeli Üniversitesi öğrencisi Begüm Veral (23), Kadıköy'de arkadaşlarına ait evin tuvaletinde koluna aşırı dozda uyuşturucu enjekte etti. Hastaneye kaldırılan Veral kurtarılamadı.

Fikirtepe Eğitim Mahallesi Muratpaşa Caddesi Numara 35/4'de oturan arkadaşlarına misafirliğe giden Begüm Veral, saat 02.00 sıralarında tuvalete girdi. Begüm Veral, tuvaletten uzun süre çıkmayınca arkadaşları kapıyı çaldı. İçerden ses gelmeyince kapıyı kırarak içeri giren arkadaşları Begüm Veral'i baygın buldu. Veral'in koluna aşırı dozda uyuşturu madde enjekte ettiğini anlayan arkadaşları 112 Hızır Acil'den yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri nabzı atmayan Veral'a kalp masajı yaptı. Daha sonra Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Veral, tüm çabalara rağmen yaşama döndürülemedi.

Polis, evde bulunan biri kız 4 kişiyi ifadeleri için gözaltına alarak Hasanpaşa Polis Merkezi'ne götürdü. Arkadaşlarının ifadelerinde, Begüm Veral'in uyuşturucu kullandığını bilmediklerini söyledikleri belirtildi.

ANNE BABA AYRI

Polis, Begüm Veral'ın babasına telefonla ulaşarak polis merkezine gelmesini istedi. Merkeze gelen baba ifadesinde, eşinden ayrıldığını ve kızının eşinin annesiyle birlikte yaşadığını söyledi. Baba ayrıca kızının okuldan boş kalan zamanlarında bir turizm firmasında çalıştığını da söyledi.
Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ÇANTASINDA EROİN BULUNDU

Begüm Veral'ın çantasında, koluna eroin enjekte ettiği şırınga ile bir miktar eronin maddesi bulundu. Öte yandan, evin sahibi olduğu belirtilen soyadı verilmeyen Mert adlı kişi, polise, Begüm Veral'ın Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM)'de tedavi gördüğünü söyledi. Ayrıca, tedaviden sonra uyuşturucuyu bıraktığını düşündüklerini ve evde eroin kullandığını sonradan anladıklarını iddia ettiği belirtildi.

Süleyman KAYA/İSTANBUL, DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;