Ünlü isimler Münir Özkul'un ardından neler dedi?

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Münir Özkul İstanbul'daki evinde 93 yaşında hayatını kaybetti. Sanat camiası yasa boğuldu. Ünlü isimler duygularını şu mesajlarla dile getirdi... 

05 Ocak 2018, Cuma 12:58
A A

'Yalancı Yarim' ve 'Mavi Boncuk' gibi filmlerde Münir Özkul ile birlikte kamera karşısına geçen Emel Sayın olmak üzere birçok isim, Özkul'la  ilgili şunları söyledi:Sevgili Münir ağabeyim. Güzel insan, büyük sanatçı. Çok üzgünüm. Nurlarda uyu.

Türkan Şoray: İyi yürekli bir insan, yeri doldurulmayacak dev bir aktördü. Bugün ayrıldı aramızdan...Onu çok özleyeceğiz, hiç unutmayacağız,hep seveceğiz. Mekanı cennet olsun.

Münir Özkul'un ölüm haberi sonrası en ilginç paylaşımlardan birine Filiz Akın imza attı. Haberi öğrendiğinde ameliyat olan kulağından kan gelmeye başladığını belirten Filiz Akın, "Bir efsane, ustarın ustası , Mahmut Hocamız yok artık... Bana bütün söylenenler az geliyor" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Canlandırdığı karakterler, oyunculuğu ve sanatçı kişiliğiyle, tüm vatandaşlarımızın sevgisini kazanan kıymetli sanatçımız, usta oyuncu Münir Özkul, gelecek nesiller tarafından da her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir. Türk tiyatrosuna ve sinemasına değerli katkılarıyla milletimizin gönlünde taht kuran merhum Münir Özkul'a Allah'tan rahmet, sanat camiamıza, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Zafer Algöz‏: Münir Özkul vefat etti. Her sene "öldü" diye yalan haber yapan akbabalar gözünüz aydın... Mahmut Hocamız da gitti..

''SON GÖRDÜĞÜMDE ONA GÜZEL BİR  JÜBİLE YAPMIŞTIM''

''SON GÖRDÜĞÜMDE ONA GÜZEL BİR JÜBİLE YAPMIŞTIM''

Müjdat Gezen: Çok konuşabilecek durumda değilim. Onun tiyatrosu sayesinde tiyatromu açtım. Onunla tanışalı yıllar oldu. İlk ustamdı. O hayattayken bir dershanemin adını Münir Özkul dershanesi koymaktan dolayı çok mutluyum. Münir Özkul ummandı. Aletlere bağlıydı son gördüğümde ona güzel bir jübile yapmıştım. Münir abi çok başka bir sanatçıydı. Söyleyecek fazla bir şey bulamıyorum. Hepimizin başı sağolsun.

''KAYMAK GİBİ BAL GİBİ BİR ADAMDI'

''KAYMAK GİBİ BAL GİBİ BİR ADAMDI'

Ali Poyrazoğlu: Türk tiyatro seyircisinin ve sanatseverlerinin başı sağ olsun. Ratatsızlığından dolayı bir kenara çekilmişti. Çok usta çok yaptığından emin usta bir adamdı. Zor bir adam olduğu söylenir. Hiç öyle bir adam değildi kaymak gibi bal gibi bir adamdı.

''ZAMAN GELİNCE KAYBOLUYORUZ''

''ZAMAN GELİNCE KAYBOLUYORUZ''

Ediz Hun: Bizim bütün camianın sevgilisiydi. İnsan ilişkilerinde son derece saygılı bir beyefendiydi. Çok büyük bir sanatçıyı kaybettik... Bizle nasıl konuşuyorsa kamera karşısında da öyle doğal bir şekilde aktarıyordu. Zaman gelince kayboluyoruz. Anılardır mühim olan. O anılarda da Münir Özkul başta gelir.

''ESERLERİYLE YAŞAYACAK''

''ESERLERİYLE YAŞAYACAK''

Hülya Koçyiğit: Eşine ve kızına baş sağlıklarımı iletiyorum. Yeri doldurulamayacak çok büyük bir sanatçı. Öyle eserler bıraktı ki her zaman bizimle yaşayacak.

''DÜNYA ÇAPINDA BİR OYUNCUYU KAYBETTİK''

''DÜNYA ÇAPINDA BİR OYUNCUYU KAYBETTİK''

Ayşen Gruda: Çok üzgünüm. Dünya çapında bir oyuncuyu kaybettik. Dünyanın başı sağolsun. Çok üzgünüm. Çok iyi bir babaydı. Hakikaten ondan çok şeyler öğrendim. Çok iyi bir oyuncuydu.

''ONU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ''

''ONU HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ''

Perihan Savaş: Onlar ölmüyor. Yaptıkları işlerle gelecek nesillere kadar taşınıyor. Ben Münir abiyle 'Ana Kuzusu' isimli dizide oynamıştım. Çok iyi bir oyuncuydu. Onu hiçbir zaman unutmayacağız.

''BEN DE O BAYRAĞI ŞEREFLE TAŞIYACAĞIM''

''BEN DE O BAYRAĞI ŞEREFLE TAŞIYACAĞIM''

Rasim Öztekin: Bıraktığı eserlerle yıllarca bizim hep karşımızda olacak. Münir Özkul'la yıllarca birlikte oyun oynadık ben bir konservatuar daha kapandı diye düşünüyorum. Türkiye'nin başı sağolsun. Tiyatro'dan sinemaya geçmiştir. Geleneksel Türk Tiyatrosu'nun büyük ustasıdır. Oyun oynarken onu izlemeye başlardık. Yaşarken oynarken kulis arkasında ondan çok şeyler öğrendim. Aldığım dersler çok önemli gerçekten. Allah rahmet eylesin. Türk Tiyatrosu'nun kavuk geleneği var mutlaka benden sonra da sürecektir. Amacı bu kavuğun gelenekselliğini sürdürmektir. Münir abiden Ferhan'a Ferhan'dan bana geçti. Ben de o bayrağı şerefle taşıyarak aktarmayı hedefliyorum.

''SOSYAL MEDYADAN ÖLÜM HABERLERİNE ALIŞMIŞTIK AMA...''

''SOSYAL MEDYADAN ÖLÜM HABERLERİNE ALIŞMIŞTIK AMA...''

Zihni Göktay: Maalesef Münir Ab'nin sosyal medyadan aldığımız haberlere alışmıştık ama artık ajanslardan öğrenince inandım. Her ölüm erken ölümdür. Tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Onun hatırasını daima canlı tutacağız.

Hamdi Alkan: En son beraber çalışmıştık... Büyük usta Münir Özkul nurlar içinde uyu.

Birce Akalay: Bir zamanlar,neşeliydi günler. Kavuştular, kavuşuyorlar ve biz burada yapayalnız kalıyoruz, buz gibi, gün be gün.. Büyük ustaya, saygı ve minnetle.. Nurlar içinde uyu Münir Özkul.

Şebnem Bozoklu: Ah be Münir Özkul... Hepimiz hala Hababamlıyız, hepimizin gözyaşı senin bir 'bana bak beyim' demene bağlı hala... Çok üzgünüm. Başımız sağolsun. Nurlar içinde yat ustam.

Sarp Akkaya: Yerin dolmaz büyük usta... #MünirÖzkul