Ünlü ismin en yakınından şok iddia: Geceleri beni yatağa alırdı

Magazin dünyasının ünlü isimleri kendileriyle çalışanlarla sıkıntılar yaşayabiliyor, mahkemelik oluyor. Kimi tacize uğradığını, kimi parasını alamadığını söylüyor. İşte yardımcılarıyla yaşadıkları sorunlar yüzünden hayatları zindana dönen ünlüler...

23 Ocak 2018, Salı 10:05
A A

Ebru Şallı birkaç yıl önce küçük oğlu Pars'ın dadısıyla mahkemelik olmuştu... Her şey Ebru Şallı'nın Twitter'daki sayfasına yazdığı "Allah herkesin çocuklarını korusun böyle insan kılığındaki yaratıklardan'' notuyla başlamıştı.Üniversite öğrencisi dadı Meltem Mermer, Ebru Şallı’nın küçük oğluna baktığı sırada dedesinin hastalandığını, o nedenle izin istediğini belirterek, “Dedemin hastalığı uzun sürünce işten ayrılmak zorunda kaldım. Pars’ a çok iyi baktım. Ebru Şallı’nın dediği gibi çocuğuna hiçbir zarar vermedim, düşürmedim. Bunlar gerçek dışı. Attığı twitler yüzünden iş bulamaz hale geldim" demişti.

Meltem Mermer, Ebru Şallı hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle hakaret davası açmıştı.

Hülya Avşar bir dönem önce yardımcısıyla sonra da korumasıyla mahkemelik oldu. Yardımcısı Güner Binici ve şoförü Faruk Saban tarafından sigortasız çalıştırıldıkları gerekçesiyle mahkemeye verilen Hülya Avşar'ın başı bir kez de eski koruması nedeniyle Maliye Bakanlığı müfettişleri tarafından Rasim Ramazan adlı kişinin 2003 yılında Avşar'ın yanında işe başlamasına rağmen bildirim yapılmadığı tespit edildi.

Hülya Avşar'a faiziyle birlikte 3 bin 186 TL para cezası kesildi. Sanatçı, avukatı aracılığıyla mahkemeye başvuruda bulundu ancak itirazı reddedildi.

Özlem Yıldız'a da birkaç yıl önce özel şoförü tarafından alacağının ödenmediği gerekçesiyle dava açılmıştı.Özlem Yıldız'ın o dönemde evli olduğu Sinan Serter ile birlikte yaşadığı Beykoz Acarkent Sitesi'ndeki villasında şoför olarak çalışan Nihat Çatıkkaş 14 bin 500 TL olan alacağının ödenmemesini gerekçe göstermişti.

Nihat Çatıkkaş aynı zamanda kendi kredi kartıyla Sinan Serter'in ailesi için bazı harcamalar yaptığını bunları ödeyemeyince de evine haciz geldiğini söylemişti.

Sibel Can'ın yanında 15 yıl boyunca çalışan yardımcısı Elif Köse sanatçı aleyhine tazminat davası açtı.Elif Köşe, Sibel Can'ın kendisini haksız yere işten çıkardığını, altı aylık maaşını ve 15 yıllık sigorta primlerini ödemediğini de ileri sürdü.

İşin ilginç yanı davada Sibel Can'ın eski eşi Hakan Ural'ın tanık gösterilmesiydi.

Lady Gaga'nın eski asistanı Jennifer O'Neill, hem şarkıcıya ödenmemiş fazla mesai ücretleri tazminat davası açtı hem de dudak uçuklatan ayrıntıları gün ışığına çıkardı.

Yalnız uyumayı sevmiyordu ve onunla çalışırken hiç özel hayatım kalmamıştı" diyen Jennifer O'Neill "Turneye gittiğimizde ben de diğerleri gibi ayrı bir odada kalamazdım. Ayrı bir oda isteyip istemediğim bana sorulmazdı bile. Onun yatağını paylaşmaktan başka çarem yoktu" diye konuştu.Jennifer O'Neill bu yüzden özel hayatının bittiğini de ileri sürdü.

Angelina Jolie'nin eski asistanı Ana Charlotiaux da yıldıza 55 bin dolarlık tazminat davası açtı. Eski asistan, iki yıl boyunca Angelina Jolie için çalıştığını ve bu süre içinde yasal izin haklarını kullanamadığını ileri sürdü.

Oysa Angelina Jolie, eski asistanını fazla izin kullandığı için işten çıkarmıştı.

Genç şarkıcı Justin Bieber da eski koruması tarafından mahkemeye verilmişti.

Bir yıldan fazla süre sanatçının korumalığını yapan Moshe Benabou, şarkıcının 420 bin doları bulan fazla mesai ücretlerini ödemediğini ve kendisine saldırdığını ileri sürdü.Her gün 14-18 saat aralıksız çalıştığını belirten Benabou, genç şarkıcının ekim ayında kendisine hakaret edip fiziksel saldırıda bulunduktan sonra haksız bir biçimde işten çıkardığını söyledi.

Manken Naomi Campbell yanında çalışanlara karşı sert tutumuyla da tanınıyor. Önce kahyasına cep telefonuyla saldırdığı için hakkında dava açılan Naomi Campbell'ın başı daha sonra da hizmetçisiyle derde girdi.

Naomi Campbell'ı, başına vurmakla suçlayan hizmetçisi Gaby Gibson, manken aleyhine ''bedensel yaralama'', ''çalışırken ayrımcılık yapma'', ''hafif saldırı'' ve ''darp'' suçlamalarıyla dava açtı.Ünlü manken daha önce de benzer bir sebepten ceza almış ve sosyal hizmet işinde çalışmıştı.

TV yıldızı Oprah Winfrey'e de eski bir çalışanı tazminat davası açtı. Winfrey'nin özel jetinde hosteslik yapan Corienne Gehrls sunucunun uçağının içinde pilotla seks yaptığı iddiasıyla Oprah Winfrey tarafından kovulduğunu ancak böyle bir şeyin olmadığını söyledi.

Corienne Gehrls, Oprah Winfrey'nin vaftiz kızının kendisi hakkında böyle bir iftira ortaya attığını öne sürdü.

Rob Lowe'un çocuklarının eski dadısı da aktörü kendisini taciz etmekle suçlamıştı. Jessica Gibson, aktörün kendisine sürekli taciz ettiğini ileri sürmüştü.

Rob Lowe'un adı 1988 yılında da bir seks skandalına karıştı. Lowe'un iki kadınla yaşadığı cinsel ilişkinin kasedi ortaya çıkmış kadınlardan birinin 16 yaşında olduğu anlaşılınca da aktörün başı derde girmişti.

Aksiyon filmlerinin yıldızı Steven Seagal hakkında da iki yıl önce bir dava açılmıştı. Seagal'ın o dönemde 23 yaşında olan asistanı Kayden Nguyen, aktörün kendisinden haftanın 7 günü 24 saat cinsel içerikli isteklerde bulunduğunu ileri sürdü.

Nguyen, aktörün diğer iki Rus asistanıyla ilişkiye girdiği sırada da bunu kendisine zorla izlettirdiğini ileri sürdü.

Britney Spears'ın eski koruması Fernando Flores de  yıldızın kendisini taciz ettiğini söyleyerek dava açmıştı. Flores, Spears'ın korkunç biri olduğunu söyleyerek "Uyuşturucu kullanıyordu, kişisel temizliğine dikkat etmiyordu ayrıca odama gelip beni taciz ediyordu" demişti.

Flores, eski işvereni Britney Spears aleyhine 10 milyon dolarlık tazminat davası açmıştı.

Sharon Stone da çocuklarının dadısıyla mahkemelik olmuştu. Sharon Stone’un çocuklarına dadılık yapan Filipinler asıllı Erlinda Elemen, yıldız aleyhine İş Kanunu’nu ihlal ettiği ve etnik kimliğini aşağıladığı gerekçesiyle dava açtı.

Sharon Stone “uydurma iddialara dayanan absürd bir dava yorumunda bulunurken “huysuz bir eski çalışanının kendisinden para sızdırmanın yollarını aradığını söyledi.