Ünlü tiyatrocu hayata veda etti

Tuncay Özinel zatüree teşhisiyle kaldırıldığı hastanede sabah hayatını kaybetti. Son nefesine kadar tiyatro için çalışan Özinel'in Pazartesi günü toprağa verileceği öğrenildi. Tuncay Özinel 71 yaşındaydı

23 Kasım 2013, Cumartesi 12:59
A A

Acılarının büyük olduğunu söyleyen Ankara Ekin Tiyatrosu kurucusu:

“Akşam zatüree teşhisiyle hastaneye kaldırılmış. Cerrahpaşa’ya kaldırılmış sonra da  Zeytinburnu’na sevk edilmiş. Solunum cihazına bağlanmış. Sabaha karşı durumu kötüleşip sabah saatlerinde hayatını kaybetmiş. Biz şu anda İzmir’de turnede bulunduğumuz için yanında değiliz. Kimsesi yoktu. Ancak Ali Poyrazoğlu ile çok yakındılar. Ali ağabey kötü durumda. Telefonlara cevap veremiyor.  O ve Abdullah Şahin yanında. Benim kardeşim de orada. Bir de bir asistanı var. Şişli Belediyesi’yle görüşeceğiz. Pazartesi günü 10.00’da Şişli Kültür Merkezi’nde tören düzenleyip Teşvikiye Camii’nden uğurlamak istiyoruz. Tuncay ağabey çok sıkıntı, çile çekti. Çok mutsuzdu. Yaşadıkları ve sanatıyla ilgili beğenmeyip onu eleştiren sanatçılar vardı. Her şeye rağmen sevgi dolu bir yüreği vardı. Daha dün provası vardı. Tüm imkansızlıklara, maddi sıkıntılarına rağmen yeni bir oyun hazırlıyordu. Son nefesine kadar tiyatrodan kopmadı. Tiyatro sahnesindeydi. Herkes birer birer Yaprak Dökümü gibi gidiyor. O güzel insanlar, o güzel lezzetler bir daha gelmiyor…”

Ava Giden Avlanır, Aman Karım Duymasın, Parayla Değil Sırayla gibi yapımların da aralarında bulunduğu bir çok sinema filminde rol alan Tuncay Özinel son olarak Cem Yılmaz'ın yapımını üstlendiği Yahşi Batı filmi için kamera karşısına geçmişti.

Acı haberi alan Cem Yılmaz'ın abisi Can Yılmaz Twitter sayfasına "Yahşi Batı'da beraber çalışma şansı bulduğumuz, tiyatro aşığı abimiz Tuncay Özinel vefat etti, Allah rahmet eylesin." notunu düştü.

Tuncay Özinel'in son anlarında yanında olan yakın dostu Ali Poyrazoğlu da duyduğu acıyı Twitter'a yazdığı "Canım kardeşim,tiyatro savaşçısı TUNCAY ÖZİNEL de Göçmüş Oyuncular Bahçesine yola çıktı. Tuncay seni içime gömdüm." sözleriyle dile getirdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;