Ünlüler AIDS'e savaş açtı

Ayşegül Aldinç, Erkan Can, Cem Özer, Nurseli İdiz, Vildan Atasever, Ece Uslu ve Lale Mansur gibi ünlülerden karşı özel pozlar

Cumartesi, 27 Kasım 2010 - 19:32

Ünlüler AIDS'e savaş açtı

100 ünlü ismin gönüllü olarak bir araya geldiği 'Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi' 1 Aralık'ta Palladium Alışveriş Merkezi’nde görücüye çıkacak. Sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre’nin, genel koordinatörlüğünü Zuhal Ceran’ın üstlendiği fotoğraf sergisi, bir ay boyunca sergilenmeye devam edecek.

İŞTE ÜNLÜLERİN O HALLERİ!

2007 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi (UNFPA) ve H&Mtarafından desteklenen proje bu yıl Boom Fotoğraf Prodüksiyon Şirketi stüdyolarında moda fotoğrafçısı Ersoy Alap tarafından görüntülendi.

HIV/AIDS konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek amacı taşıyan sergide her yıl sanat dünyasının önemli isimleri bir araya gelerek AIDS’i kendi cümleleriyle yorumluyor, toplumda oluşmuş yanlış yargıları kırmaya, HIV/AIDS’ten korunma yollarını öğretmeye çalışıyor. Projeye destek veren ünlü isimler arasında; Ayşegül Aldinç, Erkan Can, Cem Özer, Nurseli İdiz, Vildan Atasever, Ece Uslu ve Lale Mansur gibi ünlü isimler bulunuyor.