Ünlülerin 10 Kasım paylaşımları

Bugün 10 Kasım. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79'uncu yılı. Ünlü isimler Atatürk'e olan duygu ve özlemlerini sosyal medya hesaplarından yazdıkları mesajlarla dile getirdi...

10 Kasım 2017, Cuma 08:20
A A

Tarkan seslendirdiği şarkıyla gönülleri mest etti. Zeki Müren'in 'Ah Bu Gönül Arzu Eder Seni' şarkısını seslendiren Tarkan, takipçilerinin bir kez daha gönlünü kazandı. Tarkan'ın videosu kısa sürede binlerce beğeni aldı. 

(TARKAN'IN PAYLAŞTIĞI O VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.) PEK ÇOK ÜNLÜ İSİM DE PAYLAŞIM YAPTI Tarkan'ın paylaşımının yanı sıra pek çok ünlü isim de Mustafa Kemal Atatürk'ü andı. İşte o paylaşımları;

Sanatçı Zülfü Livaneli, Mustafa Kemal Atatürk'ün 79. ölüm yıl dönümü nedeniyle yaptığı paylaşımda Atatürk istismarcılarına işaret etti. Zülfü Livaneli paylaşımda şöyle dedi: ''Hangi partiye, hangi görüşe, hangi bölgeye ait olusanız olun; unutmayın ki bu ülkede başı dik yaşamakta oluşumuzu,tarihin en büyük insanlarından birisi olan Gazi Mustafa Kemal'e borçluyuz. Atatürk istismarcılarına kanmamaya ve onun fikirlerine doğrudan doğruya ulaşmaya çalışın.''

Cem Yılmaz: Kalbimdesin Atatürk. Bu milletin içinde doğup büyüdüğünü, bu topraklardan yetiştiğini bilmek bile umuttur geleceğe.

Nilüfer: Bu vatan sana çok şey borçlu Atam. En derin hislerimizle sana teşekkür ediyor, minnet, saygi ve sonsuz sevgimizle anıyoruz. Sonsuza kadar Mustafa Kemal Atatürk.

Acun Ilıcalı: Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. yılında sevgi ve saygıyla anıyorum.

Birce Akalay: Bazı borçlar vardır ödenmez... Olmasaydın olmazdık canım Ata'm. Hasret, minnet ve saygıyla. Mustafa Kemal ölümsüzdür.

Ajda Pekkan: Saygı, minnet ve özlemle anıyoruz...  

Gülse Birsel: İlham kaynağı... ∞

Pınar Altuğ Atacan: Keşke...

Eda Taşpınar:  Azizim, senin hikayen bilinmeyenle başladı unutulmazla noktalandı. Hayal edilemeyenler unutulmaz olurlar Paşam. Sen bizler için bir hayal kurdun, bizlere vazgeçilmez bir yol çizdin. Bizler de senin yoluna gözlerimiz kapalı aşık olduk Atam.. Öyle hikayeler yazdın ki hepimizin hayat kitabının baş cümlesi hep sen oldun, kalbimize öyle bir damga vurdun ki içimizden ölümün bile silemediği bir tutku oldun... sonsuzlukta var ettiğimiz bir tutku... Biz ölümsüz olarak bir tek seni bilir seni yaşarız. Çünkü biz ölümsüzlükle gelen özgürlüğü seninle öğrendik. Atatürkçü olmak bir seçim değil, bir yaşam biçimidir. Sarı saçlım, mavi gözlüm huzur içinde uyu. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk rahmetle anıyoruz.

Hacı Sabancı: Birlik olmanın, güçlü durmanın ve ayakta kalmanın gururunu hepimize yaşattığın için, İleri görüşlülüğünle hepimizi bugünlere taşıdığın için, vizyonunla koca bir millete ve ülkeye ilham kaynağı olduğun için #Minnettarız.

Şükran Ovalı: Fikirlerin ölümsüz olduğunu bize gösteren, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyorum #10Kasım #MustafaKemalATATÜRK

Onur Saylak: ...

Demet Akalın: Saygı ve minnetle #canımatam

Tuğba Özay: Biz sonradan olma değil anadan doğma sevdalıyız sana! Biz duruma göre değil onura göre sevdalıyız sana! Kimseden bir çıkarımız olmadığı için kimseden korkumuz olmadığı için dün ne dediysek bugün de aynı söylemde aynı sevgide aynı yürekteyiz! Seni sonsuza dek sevecek ve sahiplenecek genç neferlerin var senin! Yaşasın Mustafa Kemal ATATÜRK yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti yaşasın halkların kardeşliği! Saygıyla, sevgiyle, özlemle anıyoruz.

Murat Boz: Canım Atam... 10 Kasım 1938

Deniz Çakır: Çok özlem..çok sevgi.. kıymetlimin anısına sonsuz saygıyla.

Burcu Esmersoy: Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk. Her zaman yüreğimizde yaşayacaksın. 

Gülşen: Yaktığın ışık hiç sönmeyecek Ata'm...Saygıyla, sevgiyle, özlemle anıyoruz #10Kasım

Sibel Can: Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.. Mustafa Kemal Atatürk Ebedi sevgi saygı ve özlemle..

Emrah: Atamızı saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.  

Alişan: Cumhuriyetimizin kurucusu, önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 79. yıl dönümünde saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

Demet Akbağ: Sonsuz saygı ,sevgi ve minnetle anıyoruz.

Gamze Topuz: Saygı, sevgi, özlemle anıyoruz. Atam kalbimizdesin.

Gonca Vuslateri: Her şey işin teşekkür ederiz canımız Atatürk...

Reyhan Karaca: Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur

Türkan Şoray

Yağmur Tanrısevsin

Şeyma Subaşı