Ünlülerin zayıflama sırları

Dünya ünlü isimler dillere destan vücutlarına sahip olmak için bakın ne ile besleniyor, hangi sporları yapıyor…    

03 Ekim 2017, Salı 11:15
A A

Ünlü isimlerin zayıflamak için seçtiği yöntemlerden bazıları uygulanabilir olsa da bazıları oldukça zorlayıcı özellikler taşıyor. İşte Adriana Lima’dan Beyonce’ye, Madonna'dan Jessica Simpson'a, formda kalmayı başaran ünlüler ve diyet sırları...

JENNIFER ANISTON

JENNIFER ANISTON

Rol aldığı filmlerde her daim güzelliğiyle dikkat çeken Jennifer Aniston, güne limonlu sıcak su içerek başladığını ve ardından 20 dakika meditasyon yaptığını söyledi. 48 yaşındaki oyuncu kahvaltıda maça kökü tozu ve yeşil bitkilerden oluşan bir karışım içtiğini belirten 48 yaşındaki ABD’li oyuncu, “Gün içinde de yarım saat bisiklet sürüyor, 40 dakika yoga ve ardından jimnastik yapıyorum” dedi.  

JESSICA SIMPSON

JESSICA SIMPSON

Simpson’un zayıflama sırrı, yürümek. Günde 8 binle 10 bin arası adım atıyor. Bunun yanı sıra haftada üç gün, 45’er dakikalık direnç egzersizi yapıyor.  

BEYONCE

BEYONCE

Arınma programları ünlüler arasında oldukça yaygın. Beyonce, “Dreamgirls” filmine hazırlanırken iki haftada dokuz kiloyu bu yöntemle verdi. Sadece sıvı tüketimine dayanan detoks programında Beyonce; limon, akçaağaç şurubu ve kırmızı biber ile suyun karışımından oluşan detoks içeceğini günde 6 ila 12 kez içerek zayıfladı. Beyonce bu karışımın yanı sıra bitkisel müshil çayı da tüketti diyetinde.  

CHRISTINA AGUILERA

CHRISTINA AGUILERA

Christina Aguilera, kilo vermek için eski bir Asya öğretisi olan Reiki’den yararlanıyor. Reiki’nin kilo vermede etkili olduğuna dair mevcut bir çalışma bulunmasa da araştırmalar, stresi yenme yollarını öğrenmenin kilo vermede etkili olduğunu gösteriyor.  

CHRISTINA AGUILERA

CHRISTINA AGUILERA

Aguilera ayrıca, “renk diyeti” denilen bir beslenme planı uyguluyor. Bu diyet, her gün belli bir renkteki gıda grubunu tüketmeyi esas alıyor. Buna göre örneğin bir gün boyunca karnabahar, kuru fasulye gibi beyaz gıdalarla besleniyor.  

MADONNA

MADONNA

Nefesizm (Breatharianism) inancına göre, insanlar sadece güneş ışığıyla hayatta kalabilirler. Diyeti uygulayanlardan bazıları güneşten gelen bir enerji ile beslendiklerine inanıyor. Bir dönem bu diyeti uygulayanlardan biri olan Madonna, şimdilerde, formunu korumak için organik gıda ağırlıklı besleniyor. Elbette Madonna'nın kaslı vücudunun sırrı spor yapmasında. Şarkıcı, haftanın beş ila altı günü dans, pilates, yoga, aerobik gibi farklı egzersiz türlerini içeren bir çalışma programı uyguluyor.  

JENNIFER LOPEZ

JENNIFER LOPEZ

1944 yılında Donald Watson tarafından ortaya atılan veganizm, hayvanların gıda, eşya ya da giysi olarak günlük hayatta başka amaçlarla kullanımından ve maruz kaldıkları eziyetten uzak durmayı savunan bir felsefeyi benimsiyor. Ünlü şarkıcılar Jennifer Lopez ve Rihanna da vegan diyetiyle zayıflayan sanatçılar arasında.  

ADRIANA LIMA

ADRIANA LIMA

Dünyaca ünlü süper model, işi gereği fiziğini korumak için beslenmesine yıl boyunca dikkat ediyor. Ama defilelerden dokuz gün önce özel bir diyet uyguluyor. Bu diyete göre, sadece toz yumurta içeren bir protein karışımı tüketiyor. Defileden 12 saat öncesinde de tüm sıvı alımını kesiyor.    

MARILYN MONROE

MARILYN MONROE

Marilyn Monroe, 1952 yılında bir dergiye verdiği röportajda, ilginç bir diyet uyguladığını anlattı. Bu diyete göre Monroe, her sabah kahvaltıda iki çiğ yumurta ile sıcak sütü karıştırıyordu. Bu protein yüklü karışım, onu akşam yemeğine kadar tok tutuyordu. Elbette Monroe’nun beslenme programı bununla sınırlı değildi. Zaman zaman akşamları soslu dondurma da yiyebiliyordu.    

ASHLEY GRAHAM

ASHLEY GRAHAM

Kilolarıyla barışık olarak herkesin bedeninin sevmesi yönünde bir mesaj veren model Ashley Graham, formunu korumak için düzenli olarak egzersiz yapıyor.  

BLAKE LIVELY

BLAKE LIVELY

Dünyanın en güzel kadınlarından biri olarak gösterilen Blake Lively fiziğini yüzerek koruyor.

GAL GADOT

GAL GADOT

Son filmiyle güçlü kadınların sembolü haline gelen İsrailli aktris Gal Gadot güçlü fiziğini boks yaparak sağladığını söylüyor. Wonder Woman olmak kolay bir iş değil…

HEIDI KLUM

HEIDI KLUM

Her gün egzersiz yapmaya vaktinin olmadığını söyleyen dünyaca ünlü model Heidi Klum, her gün egzersiz yapmak yerine çocuklarıyla oynadığını söylüyor. 4 çocuğu olan model, onlarla bisiklet sürüyor, ailecek dağ yürüyüşleri düzenliyor ve trambolinde zıplıyor.

GIGI HADID

GIGI HADID

ELLIE GOULDING

ELLIE GOULDING

Şarkıcı Ellie Goulding, düzenli olarak başka ünlü ve havalı isimlerin de müdavimi olduğu Londra’daki Skinny Bitch Collective isimli bir spor merkezine gidiyor ve basit egzersizlerle başlayıp daha zorlayıcı egzersizler ile devam ediyor.

KATE UPTON

KATE UPTON

Seksi hatlarıyla tanınan Kate Upton, bear crawl denilen ağırlık kaldırılarak yerde emeklenen bir egzersiz uyguluyor.

CAMERON DIAZ

CAMERON DIAZ

Genç görünümüyle kendine hayran bırakan Diaz, formunu tempoya ve koşmaya borçlu… Diaz, interval koşuları yapıyor.

MARGOT ROBBIE

MARGOT ROBBIE

Suicide Squad filmindeki Harley Quinn rolünde harika fiziğiyle dikkat çeken Margot Robbie, pilates yapıyor ve trambolinde zıplıyor.