Üsküdar'da korkutan yangın

Üsküdar'da gecekonduda çıkan yangın paniğe neden oldu. Gökyüzüne yükselen dumanlar, İstanbul’un Avrupa yakasından da görüldü. Komşunun yaktığı mangaldan kaynaklandığı ileri sürülen yangın, itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı

07 Aralık 2017, Perşembe 19:02
A A
Üsküdar Mimar Sinan Mahallesi Dibekçi Ahmet Sokak'ta meydana gelen yangında, iddialara göre, komşusunun yaktığı mangalın ateşi Hüseyin Perçem adlı kişiye ait olan gecekondu yanındaki brandayı tutuşturdu ve alevler kısa sürede tüm evi sardı.

DUMANLAR AVRUPA YAKASINDAN GÖRÜLDÜ


İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen İtfaiye ekipleri, yanan eve müdahale etti. Yangında can kaybı ve yaralının olmadığı öğrenildi.

Gökyüzüne yükselen dumanlar, İstanbul’un Avrupa yakasından da görüldü. Suyu biten itfaiye ekibi, sokak arasındaki su vanasından takviye yapmak istedi. Vananın arızalı olması nedeniyle su takviyesi yapılamadı. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık yarım saatlik müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.

"10 BİN LİRA PARAM VE EŞYALARIM GİTTİ"


Evin sahibi Hüseyin Perçem, "Arkadaşlar arka tarafta mangalda ızgara yapıyormuş, ondan çıkmış, ben işteydim, duyup geldim. Evin üzeri naylon brandayla örtülü, onlar tutuşmuş. İçeride bulunanları çıkarttık. Evde 10 bin lira param ve eşyalarım gitti." dedi.
Polis olayla ilgili inceleme başlattı.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;