Üstünel tehdit edenleri açıkladı

Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel, kendisini tehdit edenleri açıkladı.

Üstünel tehdit edenleri açıkladı

Üstünel’in yazılı açıklaması şöyle: “Öncelikli olarak şunun bilinmesini isterim ki, bahsi geçen gecede Sayın Ercan Saatçi ile hiçbir şekilde telefon görüşmem olmamıştır. Yemeğin gerçekleştiği gece Vatan gazetesi Spor Müdürü İbrahim Seten, yardımcısı Gökmen Özdemir aracılığıyla bana önce telefon mesajı yoluyla ardından da telefon ettirerek Ercan Saatçi’nin elinde şahsımla ilgili küfür ettiğime dair görüntülerin mevcut olduğunu iletmiştir.

02.11.2009 tarihinde saat 20.53’te Gökmen Özdemir tarafından telefonuma gönderilen SMS mesajında aynen şu ifadeler yer almaktadır. “Ercan’a sizin görüntüler gidiyormuş. Fener’e küfrederken. Polat, Sezgin ve senin.” (Bu mesaj hala telefonumda kayıtlı olarak bulunmaktadır.)

Bu mesajla yetinmeyen İbrahim Seten daha sonra yine yardımcısını kullanarak şahsıma telefon açtırmış ve şu sözlerin bana iletilmesini istemiştir: “Ercan Saatçi’nin elinde küfür görüntülerinin olduğu bir kaset var. Ve bunu yayınlayacaklar.” Bu sözler üzerine ben de ellerinde ne görüntü var ise yayınlamalarını, bu konuda hiçbir çekincem olmadığını yardımcısı aracılığıyla İbrahim Seten’e sert bir şekilde aksettirdim.

Basın ilkeleri ve ahlakına aykırı şantaj kokan tavır ve söylemlerle mesleğini icra edebileceğini sananlara ve kendilerine vazife olmayan işlere karışanlara malzeme oluşturmama ve ayrıca hiç kimseyi mağdur etmeme adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduğumu belirtmek isterim.”