Üvey annesini telle boğarak öldürdü

Bursa'da bir kişi üvey annesini telle boğarak öldürdükten sonra cesedi tenha bir yere atmak üzere bagaja koydu. Cesedin bulunduğu otomobille sabahtan akşama kadar otomobilde dolaşan şahıs, yunus timlerinin dikkati sayesinde yakalandı

20 Ağustos 2014, Çarşamba 09:10
A A

Dinçer Dinç, üvey annesi Özlem Yıldırım’ı oturdukları evde telle boğarak öldürdükten sonra cesedini battaniyeye sarıp otomobilin bagajına koydu. Dinç, daha sonra dün saat 08.00 sıralarında evden ayrıldı.

Dinçer Dinç, arkadaşlarından H.Ç. ve K.D.’yi de yanına alarak otomobiliyle Uludağ eteklerine çıkarak cesedi atmak için yer aradı. Cesedi atacak uygun yer bulamayan Dinç saat 21.00 sıralarında kent merkezine dönerek Yıldırım ilçesinde bulunan Doğu Garajı’na geldi. Burada devriye gezen yunus timlerinin şüphe üzerine durdurduğu otomobilde arama yapmak istedi.

Görevliler, Dinçer Dinç’ten bagajı açmasını istedi. Bagaj anahtarının yanında olmadığını öne süren Dinç’in hareketlerinden şüphelenen timler yaptıkları arama sonunda bagaj anahtarı bularak açtı. Battaniyeye sarılı cesetle karşılaşan yunus timlerinin ihbarı üzerine takviye polis ekipleri sevk edildi. Dinçer Dinç, kısa süren sorgulama ardından üvey annesini boğarak öldürdüğünü itiraf edince gözaltına alındı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptıkları incelemenin ardından Özlem Yıldırım’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Soruşturma sürdürülüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;