Üvey kızını hamile bıraktı

Bursa'da birlikte yaşadığı kadının 15 yaşından küçük kızına cinsel istismarda bulunan CÇ'ye 29 yıl hapis cezası veridli

Pazartesi, 10 Eylül 2012 - 08:58

Üvey kızını hamile bıraktı

Bursa’da birlikte yaşadığı kadının 15 yaşından küçük kızı M.T.By'ye silah tehdidiyle 2 yıl boyunca cinsel istismarda bulunup hamile bıraktığı iddia edilen 52 yaşındaki C.Ç'ye 29 yıl hapis cezası verildi.

Olay, 2007 yılında meydana geldi. İddiaya göre, aralarında ilişki bulunan kadının 15 yaşından küçük kızı M.T.B.’yi "Annene müzik seti vereceğim" diyerek kandıran üvey baba, daha sonra küçük kıza cinsel tacizde bulundu. M.T.B.’ye tabancasını gösteren C.Ç, olanları kimseye anlatmaması için kızı tehdit etti. Daha sonra M.T.B.’nin annesiyle aynı evde birlikte yaşamaya başlayan adam, 2 yıllık süre boyunca genç kızla birçok kez ilişkiye girdi. M.T.B.’nin hamile kalması ardından ortaya çıkan olay üzerine gözaltına alınan adam, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

Bursa 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'Cinsel istismar' suçundan hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan C.Ç son kez hakim karşısına çıkarıldı. Daha önceki duruşmalarda 15 yaşından küçük kızla rızası üzerine ilişkiye girdiğini söyleyen ve yapılan DNA testi sonucu genç kızın çocuğunun babası olduğu tespit edilen C.Ç 'Cinsel istismar' suçundan 8 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme heyeti, sanığın mağdurenin annesi ile aynı evde yaşadığı ve aile büyüğü konumunda olduğu sırada nüfuzunu kötüye kullandığı için bu cezayı 12 yıla çıkartıldı. Ayrıca suçun çocuğa karşı, cebir ve şiddet kullanarak ve birden fazla kez işlenmesi nedeniyle bu ceza da arttırıldı. Mahkeme sanık C.Ç'ye toplam 29 yıl hapis cezası verildiğini açıkladı.

KARDEŞİ DE TECAVÜZDEN YARGILANIYOR

Ayrıca sanık C.Ç'nin kardeşi M.K.Ç.’nin de oğlunun kız arkadaşı olan H.K. ile arkadaşının kızı olan 13 yaşındaki B.B.’ye 2 yıl boyunca tecavüz ettiği iddiasıyla ağır ceza mahkemesinde 45 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam ediliyor.

(DHA)