"Uyanık" Gençlerbirliği

"Uyanık" Gençlerbirliği

24 Eylül 2009, Perşembe 18:11
A A

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll,  "Trabzonspor maçı zirveye ortak olma maçı olacak" dedi.
         Doll, ligde yarın Trabzonspor ile yapacakları karşılaşma öncesi  tesislerde düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında, ligin 4 büyük  takımdan biriyle yapacakları maçın sonucunun nasıl biteceğini kendisinin de merak  ettiğini belirterek, "Puan cetveline baktığımız zaman 4. ve 5. sırada yer alan  takımların karşılaşması gibi bir görüntü ortaya çıkıyor. Trabzonspor son  maçlarını farklı skorlarla kazandı. Biz de üst sıraları hedefleyen bir takımız.  Bir yerde bu maç, zirveye ortak olma maçı olacak. Ben de maçın nasıl
 sonuçlanacağını merak ediyorum doğrusu" dedi.

         Takım olarak bir gelişim içerisinde olduklarını vurgulayan Doll,  sözlerini şöyle sürdürdü:
         "Herkes kendini belli konularda geliştirmek zorunda. Biz de takım olarak  kendimizi her gün futbol konusunda geliştirmek zorundayız. Ankaragücü maçında  büyük bir seyirci kitlesine karşı oynamak zorunda kaldık. Kendisini sürekli  geliştiren, yenileyen futbolcu, böylesine büyük seyirci kitlesinin aleyhte  yaptığı tezahüratları pozitif enerjiye çevirebilir."

45.DAKİKADAN SONRA UYANDIK

         Thomas Doll, Ankaragücü maçının takımın 45. dakikadan sonra  "uyandığını" ifade ederek, "Trabzonspor forvetleri çok çabuk ve tehlikeli. Bu  nedenle bu takımın hücumcularına karşı takım olarak çok iyi defansif düzende  oynamalıyız. Ankaragücü maçında olduğu gibi 45. dakikadan sonra değil, ilk  dakikadan itibaren uyanık olmak zorundayız. Bunu da karşılaşmanın son dakikasına  kadar muhafaza etmeliyiz. Bunu sağlamak için hafta boyunca çok iyi bir hazırlık  dönemi geçirdik" diye konuştu.

ANTRENMANDA YÜZDE 100, MAÇTA YÜZDE 70

         Alman teknik adam, Gençlerbirliği’nin ligde geride kalan 6 haftada  performansını sürekli yükselttiğini söyledi.
         Doll, "Ancak, idmanlarda futbolcularım yüzde 100 performansla  çalışırken, maçlarda ise performanslarının ancak yüzde 70’ini sahaya  yansıtabiliyorlar. Sürekli gelişmekte olan bir ekip olduğumuzu söylemiştim.  Maçtaki performanslarımızı da yüzde 100’e çıkarmak için çalışmalarımız ve  gelişimimiz devam ediyor" dedi.

TRANSFERE GEREK KALMADI

         Thomas Doll, sezon öncesi transfer yapmak için hem güçleri, hem de  imkanları olduğunu vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı:
         "Ancak, biz bu işi zamana bıraktık. Zaman içerisinde futbolcularımıza  olan güvenimiz ve onların yeteneklerini sürekli geliştirmesi neticesinde, şu an  hiçbir takviyeye gerek olmadığı kanaatine vardık. Bugün geldiğimiz bu nokta,  bizim futbolculara olan güvenimizin ve onların bize olan inancının bir  sonucudur."

 

2

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;