Uyuyan adamı böyle soydu

Parkta uyuyan adamın yanına usulca yanaşan yankesici, vatandaşın cep telefonunu ve çantasını aldı ama...

13 Kasım 2012, Salı 07:45
A A

Antalya'da bir yankesici, parkta uyuyan bir vatandaşın cep telefonunu ve çantasını alarak kaçmak istedi. Şüpheliyi tespit eden MOBESE yetkilileri, yakın bölgedeki ekiplere bildirdi. Kısa sürede yakalanan şüpheli, gözaltına alındı.

ÜÇÜNCÜ DENEMEDE CEBİNİ ALDI


Olay, geçen perşembe günü merkez Muratpaşa ilçesi Üçkapılar Mevkii’nde bulunan parkta meydana geldi. Saat 02.00 sıralarında bir bankta uyuyan vatandaşın yanına gelen A.A., bir süre etrafı inceledikten sonra uyuyan vatandaşın yanına sokuldu. MOBESE kameralarının da görüntülediği anlarda, vatandaşın önce cep telefonunu almak için ceplerini zorlayan şüpheli, üçüncü denemesinde cep telefonunu aldı. Ardından aynı denemeleri el çantası için de yapan şüpheli, çantayı da uyuyan vatandaşın yanından almayı başardı.

KAÇAMADAN YAKALANDI

Yankesici A.A.’nın çabalarını fark eden MOBESE kameraları başındaki polis memurları, olayı en yakın polis ekibine bildirdi. Şüpheli henüz olay yerinden ayrılmadan yetişen polis ekibi A.A.’yı yakalayarak gözaltına aldı. Yankesici tarafından soyulduğunu polis ekiplerinin kendisini uyandırması ile öğrenen vatandaş ise cep telefonu ve çantasına kavuştu.

Antalya Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, 2008 yılından bu yana 120 noktada faaliyette olan MOBESE kameraları ve duyarlı çalışmalar neticesinde kentin meydanlarının güvende olduğunu ifade ederek, 384 kamera ve 16 tali izleme merkezi ile Antalya’nın güvenli bir şehir olması için mücadele verdiklerini söyledi.

Ömer ERDEM/ ANTALYA, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;