Üzerinden kamyonet geçen 2 yaşındaki çocuğun mucize kurtuluşu!

İstanbul Beyoğlu'nda üzerinden kamyonet geçen 2 yaşındaki Suriyeli çocuk, mucize eseri hayatta kaldı

06 Ekim 2017, Cuma 16:28
A A
İstanbul'da Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi’nde yaşayan babasının evine ziyarete gelen Zeynep Ahmet’in 2 yaşındaki çocuğu Havin Ahmet gecekondunun dış kapısından yola çıktı. O sırada sağa dönüş yapan bir kamyonet küçük çocuğa fark etmeyerek çarptı. Kamyonetin sol ön ve arka tekerlekleri çocuğun üzerinden geçti.


SÜRÜCÜ ÇOCUĞU BAŞKA BİRİNE VERİP GİTTİ


Durumu fark edip duran sürücü, yaralı çocuğu gecekondunun kapısına getirdi. Olayı gören komşulardan Ali Durmuş, çocuğu sürücünün elinden alarak koşa koşa yakındaki bir özel hastaneye götürdü. Bu sırada sürücü kamyonete binerek olay yerinden ayrıldı. Özel  hastanede çocuğa ilk müdahale yapılırken, "Daha büyük bir hastaneye götürün" denildi.
 

YOĞUN BAKIMDA AMA DURUMU İYİ 


Ali Durmuş, çocuğu yine kucaklayarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Yoğun bakımda yer olmadığı için çocuk ambulansla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Akciğeri zedelenen ve omzu kırılan çocuk hemen ameliyata alındı. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan çocuğun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis kamyonetin şoförünü arıyor. 

'MERDİVENDEN Mİ DÜŞTÜ, ARABA MI ÇARPTI BİLMİYORUM' DEMİŞ!


Havin Ahmet’in dedesi Hüseyin Haydar, "Kaza yapan adam çocuğu kucağına almış eve getirmiş. ’Bu çocuk merdivenden mi düştü, araba mı çarptı bilmiyorum’ deyip çocuğu bırakmış gitmiş" dedi.
 

"ADAMIN ELİNDEN BEBEĞİ ALDIM..."


Havin Ahmet’i kucaklayıp hastaneye götüren komşu Ali Durmuş ise "Araba çarptı burada. Adam kucağına aldı bebeği. Sonra evin yanına geldi. Titriyordu. ’Çocuğunuza araba çarptı’ dedi. Adamın elinden bebeği aldım. Hemen hastaneye  götürdüm. Sonra dedesi ve annesi hastaneye geldi. Orada 'Çocuğu büyük hastaneye götürün' dediler. Çocuğu kucağıma aldım. Yoldan geçen bir arabaya bindim. Adam aldı beni, hastanenin yakındaki ışıklarda indirdi. 'Buradan yürüyerek git’ dedi. Ben de bebeği kucağıma alıp Okmeydanı Hastanesi’ne götürdüm. Sonra oradan da Cerrahpaşa’ya sevk ettiler" diye konuştu.
 

ÇARPMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA


Öte yandan Havin Ahmet’e kamyonun çarpma anı bir dükkanın güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde yola fırlayan Havin’e çarpan kamyonetin üzerinden geçtiği görülüyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;