Uzman Çavuş 'kazara' şehit oldu

Lice ilçesinde terör örgütü üyesinin heykelinin kaldırılması için yapılan operasyon dönüşünde kazara yaralanan uzman çavuş şehit oldu..

19 Ağustos 2014, Salı 19:06
A A

Diyarbakır'ın Lice ilçesi Yolaçtı köyünde PKK mezarlığına dikilen Mahsum Korkmaz heykelinin kaldırılması için mahkemenin verdiği kararı uygulamak için güvenlik güçleri bu sabah harekete geçti. Heykeli kaldırmak isteyen güvenlik güçlerine toplanan kalabalık engel olmak isteyince olaylar çıktı ancak askerler heykeli kaldırdı. Çıkan olaylarda eylemcilerden Mehdi Taşkın ölmüş, 2 kişi de yaralanmıştı.

Akşam saatlerine doğru, bir Uzman Çavuş'un bu gerginlik sırasında yaralandığı ileri sürülmüştü. Uzman Çavuş Uğur İnal, kurtarılamayınca şehit düştü.

KAZARA YARALANDI

Edinilen bilgiye göre, Lice ilçesine bağlı Yolçatı köyünde Mahsum Korkmaz'a ait heykele el konulması için yapılan operasyona katılan uzman çavuş Uğur İnal (27), öğle saatlerinde konuşlandırıldığı askeri birlikte silahını doldur boşalt yaparken karnından yaralandı. Helikopterle getirildiği Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alınan İnal, kurtarılamadı. Tarsus doğumlu şehit İnal’ın, Mardin Jandarma Özel Harekat Taburu’nda görevli olduğu operasyona katılmak üzere Lice’ye geldiği belirtildi.

AA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;