Vadi İsrail'i şimdiden gerdi

İsrail basınında 'Türk Rambo' başlığıyla çıkan haberlerde, zaten bozuk olan Türk-İsrail ilişkilerinin 'Kurtlar Vadisi Filistin' ile daha da gerileceği yorumları yapıldı

10 Kasım 2010, Çarşamba 13:39
A A

"Kurtlar Vadisi - Filistin"in internette yayınlanan fragmanları bile İsrail’i şimdiden germeye yetti. İsrail basınının dünkü manşetlerini "Kurtlar Vadisi - Filistin" haberi işgal etti.

Yedioth Ahronoth gazetesi, "Türk Rambo" başlığıyla verdiği haberde, zaten bozuk olan Türk-İsrail ilişkilerinin daha da gerileceği yorumunu yaptı.

Filmi "İsrail karşıtı" olarak niteleyen gazete, "Türkiye İsrail’den kurgusal yolla intikam alıyor" diye yazdı.

Aşırı sağcı Arutz Sheva gazetesi ise, "Türkiye anti-Siyonist bir yapımla zaten bozuk olan diplomatik ilişkilerin sınırlarını test ediyor" yorumu yaptı.

Jerusalem Post gazetesi de, manşetten duyurduğu haberinde, geçen yıl yayınlanan "Kurtlar Vadisi - Irak" filminin "alçak koltuk" kriziyle başlayıp Türk büyükelçisinin geri çekilmesiyle sonuçlanan gelişmelerin fitilini ateşlediğini belirterek, "O filmi 4.2 milyon seyirci izlemişti. Yeni filmin çok daha geniş kitlelere ulaşması bekleniyor" diye yazdı. (Milliyet)

>> İŞTE O FRAGMAN

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;