Vahşetin ardından mafya hesaplaşması çıktı

Vahşetin ardından mafya hesaplaşması çıktı

26 Aralık 2009, Cumartesi 12:37
A A

Kocaeli'nin Gebze ve Dilovası ilçeleri arasında Eski İstanbul Yolu'nun kenarında ormanlık alanda parçalanarak bavula konulup toprağa gömülen iki cesedin kimlikleri belli oldu. Cesetlerin, İstanbul Polisi'nin uzun süredir aradığı ve birçok suça karışan 35 yaşındaki Cengiz Nurçin ile 25 yaşındaki Nizam Polat'a ait olduğu belirlendi. Cinayetlerin mafya hesaplaşmasından kaynaklandığı da anlaşılırken şu ana kadar 12 kişi de gözaltına alındı.

   Köylülerin jandarmaya yaptığı ihbar sonucu toprağa gömülü olarak bulunan iki erkek cesediyle ilgili olarak yoğun bir çalışma yürüten Jandarma olayı kısa sürede çözdü. Cesetlerin, bu bölgeden aynı zamanda İstanbul'a uçak benzini sevkiyatı yapılan Nato Boru Hattı'nın geçmesi ve bu hattan bazı kişilerin benzin çaldığını zanneden köylülerin bu yönde ihbarda bulunmasıyla ortaya çıkarıldığı anlaşıldı.

Yanyana toprağa gömülmüş iki ceset dün Gebze Morgu'na kaldırılırken burada yapılan incelemelerde her ikisinin de başlarına kurşun sıkıldığı, 35 yaşındaki Cengiz Nurçin'de 5, 25 yaşındaki Nizam Polat'ta da 4 kurşun bulundu. Bavullara konulmak için cesetlerin baş ve ayaklarının kesildiği de görüldü.

Geceden beri çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri İstanbul polisi ile birlikte yaptığı çalışma sonucu her ikisinin de kimliğini belirleyip hemen operasyonlara başladı.

Yapılan tesbitlerde, Cengiz Nurçin'in 3 ay kadar önce Maltepe'de öldürülen Nesim Özbey cinayetinin azmettiricisi olarak aranmakta olduğu,  Nizam Polat'ın da 3 yıl kadar önce Pendik'te haraç anlaşmazlığı sırasında çıkan çatışmada 4 yaşındaki Şevval Tandoğan'ın ölümüne neden olmak suçundan arandığı, ayrıca her ikisinin de birçok sabıkası ve mahkemelerde de devam eden davaları ve arama kayıtları bulunduğu belirlendi.

Daha önce Alaattin Çakıcı'ya yakın gruplarla da çatıştıkları, özellikle İstanbul Ümraniye bölgesini üs olarak kullanıp Anadolu yakasını da haraca bağladıkları iddia ediliyor.

Jandarma ve İstanbul polisinin ortaklaşa gerçekleştirdiği seri operasyonlarda çifte cinayetle ilgili olarak 12 kişinin gözaltına alındığı, bunlardan birinin de bölücü PKK militanı olduğu da belirtildi.

DHA

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;