'Vaktimiz yok'

Başbakan Erdoğan, demokratik açılımla ilgili “Bu işi öyle de olsa böyle de olsa Meclis'e getireceğiz, müzakeresini yapacağız.Çok fazla vaktimiz yok” dedi

10 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

MARMARAY TURU

Başbakan Tayyip Erdoğan dün İstanbul Kısıklı’daki evinden çıkarak Üsküdar’daki Mihrimah Sultan Camii’ne gitti. Erdoğan, cuma namazını kıldıktan sonra yürüyerek Üsküdar’daki Marmaray şantiyesini gezdi.

Marmaray turu sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, kamuoyunda Kürt açılımı olarak bilinen demokratik açılım projesiyle ilgili konuştu. CHP Lideri Deniz Baykal’a açılımla ilgili mektup gönderdiğini hatırlatan Erdoğan, “Gelecek yanıt sonrası TBMM’de yapılacak görüşmenin tarihini belirlemek istiyoruz” dedi.

YANITI BEKLİYOR

Erdoğan, Baykal’a gönderdiği mektupla ilgili olarak, “CHP’nin sadece Kürt kökenli vatandaşlarımızın sorununa yönelik çalışması olduğunu biliyoruz. Yeni bir şeyleri varsa, bize aktarırlar. ‘Şu anda görüşme gereksizdir’ veya ’Buyurun görüşelim’ deme hakları var. Biz bu işi öyle de olsa böyle de olsa Meclis’e getireceğiz, müzakeresini yapacağız. Fazla bekleyemeyiz. Çok fazla vaktimiz yok” diye konuştu. Erdoğan, herkesin elini taşın altına sokması gerektiğini kaydederek, “Bağcıyla uğraşmayalım. Bu üzümü hep beraber yiyelim” diye ekledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;