Vali makam aracını 'hayır için' sattırdı

Makam aracı olarak kullandığı Mercedes E 200 model otomobili 80 bin liraya sattıran Vali Yerlikaya, satıştan elde edilen paranın daha hayırlı işlerde kullanılacağını açıkladı

08 Kasım 2012, Perşembe 19:02
A A

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, makam aracı olarak kullandığı Mercedes E 200 model otomobili 80 bin liraya sattırdı. Vali Yerlikaya, satıştan elde edilen paranın daha hayırlı işlerde kullanılacağını söyledi.

Tekirdağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na, banka promosyonu karşılığında dönemin Valisi Ahmet Özyurt’un kullanması için 2006 model Mercedes E 200 makam aracı hediye edildi. Makam aracını dönemin valileri Ahmet Özyurt, Aydın Nezih Doğan, Zübeyir Kemelek kullandı. Ağustos ayındaki kararnameyle Tekirdağ Valiliği’ne atanan Vali Ali Yerlikaya da 2 ay oyunca bu makam aracını kullandı. Tekirdağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda incelemelerde bulunan müfettişler, bu makam aracının hizmete sunulmasını uygun görmedi. Bunun üzerine Vali Yerlikaya’nın talimatıyla makam aracı satılığa çıktı. Bir oto kiralama firması da makam aracını 80 bin liraya satın aldı. Makam araçsız kalan Vali Yerlikaya, korumalarının kullandığı 2012 model Volkswagen Passat model otomobili, kendisine makam aracı yaptı.

Makam aracının satıldığını belirten Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, "Bu araç şu anda ismini zikretmeyeceğim iyi niyetle kurulmuş bir vakıf üzerinden alınmış. O vakıf denetime girmiş, denetimde müfettiş de, ‘Bu vakıf böyle bir araç alarak hizmete sunulması’nı uygun görmemiş. Dolayısıyla ben de uygun görmedim. Siz de olsanız uygun göremezsiniz. Biz de bunun üzerine aracı satışa çıkardık. Arabanın parasını daha hayırlı işlerde kullanacağız" dedi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;