Vali Yardımcısı ayıba el koydu

Dünya Engelliler Günü'nde engelli iki kız kardeşin kurcak kucağa tek sandalyede oturması ayıbını Vali Yardımcısı Zeki Özkan engelledi

03 Aralık 2009, Perşembe 12:59
A A

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Manisa'da Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende 32 yaşındaki Zuhal ve 30 yaşındaki Fatma Kurşun kardeşlerin engelli arabasında kucak kucağa oturmaları görenlerin yüreklerini burkttu.

Törene katılan vatandaşların duruma isyan etmesi üzerine Vali Yardımcısı Zeki Özkan, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı´ndan bir tekerlekli sandalye getirterek, iki kardeşin ayrı ayrı oturmasını sağladı. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, Manisa'da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Törene izlemek için tekerlekli sandalyede kucak kucağa oturan Zuhal ve Fatma Kurşun kardeşlerin durumu ise görenleri üzüntüye boğdu. Abla Zuhal Kurşun´un kardeşi Fatma´yı kucağına oturtarak törene katılması, vatandaşları isyan ettirdi.

Vali Yardımcısı Zeki Özkan, Kurşun kardeşlerin valiliğe tekerlekli sandalye için başvuruda bulunmadığını belirterek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan tören alanına bir tekerlekli sandalye getirilmesini istedi.

İki kardeşi tören alanına getiren Gülsüm Sert, kardeşlerin uzun bir süredir tek tekerlekli sandalye üzerinde bu şekilde dolaştığını belirterek, yetkililerden destek istedi. Özkan'ın talimatları doğrultusunda getirilen tekerlekli sandalye ile iki kardeş ayrı ayrı oturarak töreni izledi.

İlker KILIÇASLAN/MANİSA (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;