Valilik çelengi unutunca...

Valilik çelengi unutunca...

28 Ekim 2009, Çarşamba 16:12
A A

Erzurum’da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenklerin konulma töreni, Erzurum Valiliği'ne ait çelengin unutulması yüzünden aksadı. Unutulan çelenk polisler tarafından 15 dakikada getirildi ve tören rötarlı olarak başladı.

Cumhuriyetin 86’ncı yıldönümü törenleri için Vali Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Küçükler ve 9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Tevfik Özkılıç ile diğer yetkililer, askeri ve sivil erkan ile öğrenciler çelenk koyma töreni için bugün saat 12.30’da Havuzbaşı semtinde Atatürk Anıtı önünde buluştu.

Valilik, 9’uncu Kolordu ve Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Baro Başkanlığı, siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerine ait çelenklerin konulması için hazırlıklar gözden geçirilirken Erzurum Valiliği'nin çelenginin getirilmediği görüldü. Saat 12.50’de çelenklerin konulmasına geçilmesi gerekirken görevlilerin telaşları karmaşaya neden oldu.

Bir taraftan koşuşturma başlarken töreni sunmakla görevli öğretmenler Nilgün Kıtır ile Haşim Özcan için de zor anlar başladı. Sunucular, ortaya çıkan aksaklığı hissettirmemek için cumhuriyetle ilgili şiirler ve Atatürk'le ilgili özdeyişler okumaya başladı.

Emniyet Müdürlüğü Haber merkezi de çelenk krizini sona erdirmek için görevlileri sık sık ‘Çelengi ivedi olarak tören yerine getirin’ uyarısında bulundu. Yaklaşık 15 dakikalık gecikmenin ardından Erzurum Valiliği'ne ait araçla, valilik binasında unutulan çelengin polisler tarafından tören alanına getirilmesinden sonra Vali Öztürk ve diğer yetkililer, Atatürk anıtına çelenklerini koydu.

Kerim BURUCU/ERZURUM, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;