Valizden kadın çıktı

Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye girmeye çalışan Gürcistan uyruklu bir kişinin yanındaki valizi açan ekipler, söz konusu valizin içinde gizlenerek ülkeye girmeye çalışan kadını gözaltına aldı

23 Mart 2015, Pazartesi 15:49
A A

Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Gürcistan’dan Türkiye’ye yaya olarak geçmek için Sarp Sınır Kapısı’na gelen Gürcistan uyruklu Z.Z’nin (25) hareketlerinden şüphelenmesi üzerine bu kişiyi takibe aldı.

 

 

Kısa süreli takibin ardından gümrük içerisindeki polis noktasında pasaport işlemlerini tamamlayarak elindeki valizi sürükleyen Z.Z’yi yolcu salonunda durduran ekipler, şüpheliyi yanındaki valizle arama kabinine götürdü. Zanlının yanındaki valizi açan ekipler, valizin içinde cenin pozisyonunda durmuş bir kadına rastladı.

Söz konusu kadının kimliğini belirleyen ekipler, bu kişinin daha önce yasa dışı yollardan Türkiye’ye girmesi nedeniyle sınır dışı edilerek ülkeye girmesi yasaklanan 22 yaşındaki Gürcistan uyruklu D.K, olduğunu tespit etti.

Olay yerine gelen polis ekiplerine teslim edilen Z.Z. ile D.K, gözaltına alınarak Yabancılar Şube Müdürlüğüne götürüldü.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;