Vampir terapisi enerji veriyor!

Vücuttaki kanın temizlenmesiyle vücuda enerji veren 'vampir terapisi'nin cilt sorunlarına da çare olduğu söyleniyor

19 Ekim 2010, Salı 07:37
A A

UVB terapisi adı verilen tedavide bir tüp bağlantısı aracılığıyla vücuttan 50 mililitrelik kan çekiliyor ve ultraviyole ışığı altında bir süre tutulduktan sonra vücuda geri pompalanıyor.

15 dakikalık bu terapiyle vücudun enerjisinin yükseldiği, bağışıklık sistemi ile metabolizmanın güçlendiği, diyabet, alerji, akne sorunu gibi hastalıkların iyileştiği öne sürülüyor.

Kandaki oksijen miktarının artırılmasına dayanan bu yöntemi 10 yıldan fazla süredir uygulayan Robert Stelzer, “Ultraviyole ışığına tutulan kan derinden temizlenmiş oluyor. Ultraviyole ışığı kandaki proteinleri ve enzimleri aktive ederken oksijen seviyesini de artırıyor” dedi.

'FAYDASIZ' DİYEN DE VAR

Dermatolog Sam Bunting ise sivilce oluşumunun kanla bir ilgisi olmadığı söyleyerek, kanı yenilemenin cilt hastalıklarında bir iyileşmeye yol açmayacağını öne sürdü. 

İngiltere’de tedaviyi ilk uygulayan merkezin kurucusu Esther Fieldgrass, “Bu tedavi sürekli yorgun olanlar ve grip olmaktan korkanlar için uygun” dedi. Tedaviden geçen 25 yaşındaki bir müşteri ise kafa derisinde dökülmeler yaşadığını, birkaç seanstan sonra enerji düzeyinin eskisinden daha yüksek olduğunu söyledi. 

(Milliyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;