Van kedileri daha da beyaz olacak

Şehrin simgesi haline gelen Van kedileri artık daha parlak ve beyaz olacak

29 Kasım 2012, Perşembe 11:01
A A

Van Kedisi Araştırma Merkezi Müdürü Doç.Dr. Abdullah Kaya, şimdiye kadar sadece mamayla beslen kedilere takviye olarak tüy gelişimini ve rengini güzelleştiren kapsüller verdiklerini söyleyerek "Van kedilerininin görselliği önemlidir. Van için bir vizyon olan Van kedilerinin saf ırkını elde etmek ve daha güzel görünmesi için yoğun çaba içersindeyiz" dedi.

Van Kedisi Araştırma Merkezi’nde bulunan yaklaşık 100 kedi, bundan sonra daha beyaz ve sağlıklı tüylere sahip olacak. Neslinin korunması ve saf Van kedisi ırkının elde edilebilmesi için yapılan çalışmaların yanında, görselliğinin de güzel olması için Van Kedisi Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Abdullah Kaya, yoğun bir çaba gösterdiklerini söyledi.

'TÜYLERİ GÜZELLEŞİYOR'

Kedilerin bir ay öncesine kadar sadece mamayla beslendiğini belirten Doç. Dr. Kaya, bunun tek taraflı bir beslenme olduğunu söyledi. Doç. Dr. Kaya, "Van kedileri Van ve üniversitemiz için bir vizyon. Biz kedilerimizin göze daha iyi hitap etmesi ve güzel görünmesi için bir takım çalışmalar içersine girdik.  Şimdi kedilere öğünler arasında balık, süt, et ve ıslak mama ile birlikte tüy geliştirici ve güzelleştirici kapsüller veriyoruz. Bunun sonucunu da yavaş yavaş görmeye başladık. Ama tam sonuçları 2 ay içinde alacağız. Kedilerim daha canlı ve daha güzel olacak" dedi.
DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;