Vassel'den Başbakan'a mektup

Darius Vassell, Başbakan Erdoğan'a Ankaragücü'nü şikayet ederek yaşadığı sıkıntıları anlattı

29 Mayıs 2010, Cumartesi 16:28
A A

Sezon başında Ankaragücü’ne büyük umutlarla getirilen İngiliz golcü Darius Vassell’in, kulübü ile yaşadığı sıkıntılarla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazdığı ortaya çıktı.

29 yaşındaki futbolcu, kendi internet sitesinde dün yaptığı açıklamada Ankaragücü ile olan sözleşmesini feshetme kararı aldığını ifade etmişti.

Kendi imzasını taşıyan mektupta şu ifadeler yer aldı: "Bana, geçmişte futbol oynadığınızı ve bu sebeple içinde bulunduğum durumu çok iyi anlayacağınız söylendi. Şu anda kendimi çok kötü hissediyorum. Aklım futboldan ziyade başka konularla meşgul.

Kulübümle aramızda son 5 aydır yaşanan kontrat problemi ve sıkıntılar sonucunda, ’Eve dönmek istiyor muyum?’ diye kendime sormaya başladım. Cevabım, hem evet, hem de hayır. Çünkü geri dönüşüm hiç şüphe yok ki, iki taraf için yani Türkiye ve İngiltere için de başarısızlık olarak ifade edilecek.

Ancak burada kalırsam can güvenliğimin olmaması da dahil pek çok konuda bana yapılanları kabul etmiş ve kayıtsız kalmış olacağım."

"BENDEN NE YAPMAMI BEKLİYORSUNUZ?"

Başbakan’a yazılan mektupta, kendisiyle ilgili konuların futbol basınında büyük ilgiyle takip edildiğini vurgulayan Vassell, "’Benden bu konuda ne yapmamı bekliyor sunuz?’ diye sorabilirsiniz..Ben 10 yıl İngiltere Premier Ligi’nde oynamış, 23 kez A Milli formayı giymiş ve bu forma altında 6 gol atmış bir futbolcuyum.

Bu sebepten dolayı görüşlerim dünya futbol çevrelerinde saygı ve merakla dinlenmekte. Benim düşüncem ileride Türkiye’ye yerleşmek..Ayrıca Türkiye’de futbolcu yetiştirilmesinde yardımcı olmak da istiyorum. Türk futbolculara yardımcı olarak İngiltere ve Türkiye arasında bir köprü kurmak istiyorum" dedi.

"GÖKÇEKLERLE ARAM İYİ DEĞİL"

Ankaragücü Kulübü Başkanı Ahmet Gökçek ve babası Melih Gökçek ile aralarının hiç de iyi olmadığını dile getiren İngiliz golcü, "Kulüp başkanı ve babasıyla olan ilişkilerim son derece gerilmiş durumda. Ben bu sıkıntılarım hakkında İngiliz Büyükelçiliği’nden tavsiye aldım.

Ankaragücü’ne gönderdiğim ihtarlar nedeniyle gelecek günlerde burada kalıp kalmayacağıma karar verilecek. Bu sebepten biliyorum ki ilerleyen günlerde yaşayacaklarım çok zor ve stresli olacak" diye yazdı.

Vassell, mektubuna şöyle devam etti: "Yaşadığım bunalımlı ve kaygı dolu dönemleri atlatabilmem için doktorlar ilaç bile verdi. Burada kimsesi olmayan ve yalnız olan biriyim. Kulübüm bana destek olmuyor.

Ankara’yı gerçekten bilen ve tanıyan birinden tavsiye almam gerektiğini hissediyorum. Bana yardım edebilir misiniz bilemiyorum. Türkiye’yi bu şekilde terk etmek istemiyorum. Saygılarımla Darius Vassell.."

Ercan ATA/ANKARA (DHA)

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;