Vassel'i otelden kovdular

Ankaragücü'nün İngiliz golcüsü Darius Vassell konakladığı otelden kulüp oda parasını ödemedeği için çıkarıldı

Vassel'i otelden kovdular

Dün sarı lacivertli yönetim ile teknik direktör Hikmet Karaman arasında yaşanan gerginlikler ve gelişmelerin ardından, başkent ekibinin yabancı futbolcularından Bebbe'de konakladığı otelinden çıkarılmıştı.

KULÜP, PARAYI ÖDEMEDİ


Sarı lacivertli takıma transferi dünya çapında yankı uyandıran Vassell, Ankara'ya geldiği günden bu yana Crowne Plaza Otel'de kalıyordu. 29 yaşındaki golcü oyuncuya bu akşam geç saatlerde otel yönetimi tarafından tebligat yapıldı ve otelden ayrılması gerektiği bildirildi. Vassell, bunun nedenini otel yönetimine sorduğunda ise otel yönetimi, Ankaragücü Kulübü tarafından otel ücretinin ödenmemesini gösterdi.

AYRILMA KARARI ALDI


Türkiye'ye yabancı olan ve ne yapacağını bilemeyen İngiliz futbolcu çareyi başka bir otele geçmekte buldu. Kalacak yeri olmayan Vassell, yeni oteline kendi cebinden ödediği parayla yerleşti. Golcü futbolcunun yaşanan bu olaylardan dolayı oldukça üzgün olduğu ve Türkiye'den ayrılmayı ciddi bir şekilde düşündüğü öğrenildi.

Kaldığı otelden ayrılırken açıklamalarda bulunan Vassell, "Kulübüm ile otel bir görüşme yapmış. Daha sonra otel müdürü benden otelden ayrılmamı istedi. Bunun üzerine Ankaragücü yetkililerini aradım ama ulaşamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili olarak kulübümden bir açıklama bekliyorum. Bu açıklamaya göre yolumu çizeceğim" ifadelerini kullandı.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA