Ve Göztepe şampiyonluğunu ilan etti

İki sezon aradan sonra PTT 1. Lig'e çıkan Göztepe, İzmir'i sevince boğdu. Şampiyonluğu doyasıya kutlamak için Güzelyalı'ya giden taraftarlar, yaktıkları meşalelerle İzmir'i adeta sarı-kırmızıya boyadı. Şampiyonluk kutlamalarına ünlü dizi oyuncusu Rıza Kocaoğlu da katıldı

26 Nisan 2015, Pazar 22:06
A A

İki sezon aradan sonra PTT 1. Lig'e çıkan Göztepe, İzmir'i sevince boğdu. Şampiyonluğu doyasıya kutlamak için Güzelyalı'ya giden taraftarlar, yaktıkları meşalelerle İzmir'i adeta sarı-kırmızıya boyadı.

Göztepe'nin Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından, sarı-kırmızılı taraftarlar Güzelyalı'ya akın etti. Kimi arkadaşıyla, kimi de ailesiyle Göztepe Şehit Kerem Oğuz Erbay Köprüsü'ne gelirken, taraftarlar yaktıkları meşalelerle İzmir'i adeta sarı-kırmızıya boyadı. Araçlarıyla Güzelyalı sahiline gelen taraftarlar trafiğin aksamasına neden oldu.

Bazı taraftarlar henüz 1 yaşındaki bebeklerini de alıp kutlamalara katılırken, minik bebekleri de bu sevince ortak oldu. Göztepeli taraftarlar ezeli rakipleri Karşıyaka'ya nazire yapmadan da edemedi.

"PRİM 100 BİN TL KırIklarelispor\'u 3-1 yenen Göztepe, takipçisi Bandırmaspor\'un kendi sahasında Hatayspor\'a 1-0 mağlup olmasıyla bitime bir hafta kala PTT 1\'inci Lig biletini alırken Başkan Mehmet Sepil karşılaşma sonrası soyunma odasına inerek şampiyonluk primini 100\'er bin TL olarak açıkladı. 23 kişilik kadroda yer alan tüm oyuncuların primden yararlanacağını belirten Sepil\'i omuzlara alan futbolcular, "Büyük başkan tezahüratı" yaptı. Sarı kırmızılılar daha sonra teknik direktör Metin Diyadin\'i omuzlara aldı.

"DİZİ OYUNCUSU KOCAOĞLU KUCAKLAŞTI 90 dakikanın bitiminde sahaya inen ünlü dizi ve tiyatro oyuncu Rıza Kocaoğlu, Göztepeli futbolcularla tek tek kucaklaştıktan sonra takımı kapalı tribününün önüne getirip hep birlikte "İsyan Marşı"nı söyletti. Futbolcular daha sonra bu maç için özel hazırlanan "Şampiyon Göztepe" yazılı tişörtleri giyerek, teknik heyetle birlikte taraftarları selamladı. Bu arada bir grup futbolcu, santra noktasına sarı kırmızılı bayrak dikti.

"GöNDERMEYİ UNUTMADILAR Göztepeli futbolcular, İzmir\'de kendilerini 4-1 mağlup eden Bandırmasporlu futbolcuların maç sonrası soyunma odasındaki taktik tahtasına yazdıkları, "Şampiyonluk sardı 4-1 yanımızı" ifadesini unutmadılar. Sarı kırmızılılar, karşılaşma sonrası taktik tahtasına, "Şampiyonluk sarmış 4-1 yanımızı. Ban-Ban ciki ciki Ban-Ban" yazarak rakiplerine gönderme yaptı.