Vekillere biber gazı

Şişli'deki eylemde, Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel'in de aralarında bulunduğu grupta gazdan etkilenenler oldu

Vekillere biber gazı

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun cezaevinde bulunan milletvekillerinin serbest bırakılmamasını protesto eden gruba polis müdahale etti.. Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel'in de aralarında bulunduğu grupta gazdan etkilenenler oldu.

Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloku'nun desteklediği ve milletvekili seçildikten sonra tutuklu bulundukları cezaevlerinden çıkarılmayan milletvekilleri için Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkçü, Sırrı Süreyya Önder ve Levent Tüzel'in de aralarında bulunduğu grup, Şişli Camii önünde toplandı.

Taksim Meydanı'na yürüyerek, burada bir açıklama yapmak isteyen grup, Çevik Kuvvet ekiplerince engellendi. Polisle milletvekilleri arasında süren yürüme pazarlığı polisin müdahalesiyle sonuçlandı.

Polis, gruba biber gazıyla müdahale etti. Gazlı müdahele sonucunda Şişli'de göz gözü görmedi. Gazdan, milletvekilleri de etkilendi.

Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in de gazdan etkilendiği görüldü. Sebahat Tuncel'in ise gazın etkisini limonla gidermeye çalıştığı kameralara yansıdı.

DHA

Adobe Flash Player Yükle
Adobe Flash Player Yükle