'Velev ki atmış'

Başbakan Erdoğan, “Anayasa değişiklik paketinde Meclis Başkanı Şahin'in de imzası var” iddiası için “Velev ki atmış. Dert ne?” diyerek CHP'yi eleştirdi

'Velev ki atmış'

‘HEPTEN YANLIŞ’

CHP, “Anayasa değişiklik teklifi TBMM Başkanlığı’na Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in imzası olan, geçmiş dönemde toplanmış imza listesi ile verildi.

Anayasa Komisyonu’na ise Şahin’in imzası olmayan başka bir liste ile verildi” iddiasında bulunmuştu. İmza tartışması dün Başbakan Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sözleriyle büyüdü. Baykal, “Bu işin bütün aşamalarında tartışma var. Yanlışlıklar, emrivakiler var” dedi.

İKİNCİ ‘VELEV Kİ’

Başbakan Erdoğan ise “CHP’nin söz ettiği gibi bir liste yok. Velev ki (olsa bile) böyle, benim ikinci velev ki bu. Sayı 184’ün çok üstünde. Dert ne? Ön kesme arayışı” diye konuştu.

Erdoğan, türban tartışmaları sırasında da “Velev ki siyasi simge” demiş ve bu sözü AK Parti hakkında ‘laikliğe aykırı eylemlerin odağı’ iddiasıyla açılan kapatma davasına delil olarak konulmuştu. Anayasa Mahkemesi’nin 10 üyesi bu sözü en önemli delil olarak kabul etmişti.