"Veresiye" cinayeti

"Veresiye" cinayeti

23 Eylül 2009, Çarşamba 17:30
A A

Şanlıurfa’da, bayramın ikinci günü kendisine veresiye viski vermediği için tartıştığı büfe sahibi 22 yaşındaki Ömer Gürbüz’ü, tabancayla vurarak öldüren 26 yaşındaki Mustafa Geldi tutuklandı.

Geçen pazartesi günü saat 21.00'de Akabe Mahallesi 1473 nolu sokak girişinde alkol satan büfede meydana gelen olayda, büfeci Ömer Gürbüz, uğradığı tabancalı saldırıda ağır yaralandı. Kardeşi Bedir Gürbüz ise yara almadan kurtuldu. Ağır yaralanan Ömer Gürbüz, tedavi gördüğü hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak ölürken, güvenlik kamerası kayıtlarından kimliği saptanan ve olayın ardından otomobille kaçan saldırgan Mustafa Geldi ise saklandığı Siverek’te düzenlenen operasyon ile yakalandı.
Gözaltına alınarak Şanlıurfa’ya getirilen Mustafa Geldi, sorgusunda satın almak istediği viskinin sıcak olması yüzünden tartıştığı büfeci hakaret edince kendini kaybederek tabancasını ateşlediğini ve pişman olduğunu söyledi.

Ağabeyinin yaşamını yitirdiği saldırıdan şans eseri yara almadan kurtulan 19 yaşındaki Bedir Gürbüz ise, “Büfeye gelen bir kişi bizden viski istedi. Ağabeyim viskiyi verdikten sonra bu kişi parasını sonra vereceğini, veresiye yazmasını istedi. Ağabeyim de bu kişiye kendisini tanımadığını, ayrıca veresiye satış yapmadığını söyledi. Olumsuz cevap üzerine bu kişi silahını çekip ateş etmeye başlayınca ben kaçtım ama ağabeyim vuruldu” dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde yapılan sorgulamasının ardından adliyeye sevk edilen Mustafa Geldi, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mücahit YOLCU- Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA)

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;