Vicdansız baba, kızına çarpıp kaçtı

Sevgilisiyle birlikte eşine yakalanan Ali A. paniğe kapılarak otomobiliyle kızına çarpıp kaçtı

02 Aralık 2009, Çarşamba 13:04
A A

Edirne'nin Havsa İlçesi'ne bağlı Oğulpaşa Köyü'nde çiftçilik yapan Ali A., “Biraz dolaşacağım” diyerek evden çıktı. Ali A., iddiaya göre, cep telefonundan bağlantı kurduğu sevlisini buluşma noktasında 22 EY 041 plakalı otomobiline aldı. İkili birlikte gezintiye çıktı.

Bir süre sonra Hastane Kavşağı'nda kırmızı ışıkta duran Ali A. karşısında eşi ve kızını görünce önce şaşkına döndü, ardından paniğe kapıldı. Eşini otomobilde başka bir kadınla gören A.A. da bağırmaya başladı.

Bu sırada 5 yaşındaki D.A. ise babasının direksiyonda olduğu otomobilin önüne geçti. Kırmızı ışığın yeşile dönmesi üzerine arkadaki sürücülerin de kornaya basmasıyla iyice paniğe kapılan Ali A. gaza bastı ve kızına çarpıp kaçtı. Kızına çarptığını görmesine rağmen durmayan Ali A., gözden kayboldu.

Anne A.A. ise kucakladığı yaralı kızını, olay yerinden 100 metre uzaklıkta bulunan Edirne Devlet Hastanesi Selimiye Ünitesi'ne götürdü. Vücudunda ezikler bulunan D.A., gece boyunca Acil Servis'te müşahade altında tutuldu. Minik kızın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Polisin bütün gece aramasına rağmen bulumadığı Ali A., bugün saat 08.00 sıralarında hastaneye gelerek kendi yaraladığı kızını görmek istedi. Ancak karşısında Ali A.'yı gören eşi A.A., hemen öfkeyle bağırmaya başlayıp hastane güvenliğini çağırdı. Gözaltına alınarak Cumhuriyet Polis Karakolu'na götürüldü.

Fırat KESKİNKILIÇ/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;