Önceki Fotolar

Victoria's Secret modelleri nasıl bu kadar fit? Meleklerin antrenörü anlattı

Victoria's Secret modellerinin bu kadar fit görünmelerinin altında yatan sebebin ne oduğu hep merak edilir!  VS meleklerini çalıştıran antrenör Michael Blaunel, neler yaptıklarını anlattı

05 Kasım 2017, Pazar 12:34
A A

Yağsız kas kütlesi kazanmak isteyen ve güçlenmek isteyen birçok kadın artık her zamankinden daha fazla ağırlık çalışıyor! Bir dönem Victoria's Secret mankenlerinin antrenörlüğünü yapmış Micheal Blaumer ağırlık çalışmadan da istenilen seviyeye gelinebileceğini söyledi.

Ağırlığın göreceli bir kavram olduğunu söyleyen Micheal, ''eğer bir ağırlıkla 12 tekrardan sonra zorlanıyorsa bir insan, benim için ideal ağırlık odur'' diyerek kendi mantalitesini paylaştı.

FİT BİR VÜCUT İÇİN...

FİT BİR VÜCUT İÇİN...

Michael ''Ağır ağırlıklarla çalışmanın maksimum güç ve efor gerektirdiğini herkes bilir ve sonucunda daha kalın ve dolgun bir kas kütlesine sahip olursunuz ancak hafif ağırlıklarla çalışarak daha ince ve fit bir vücuda sahip olabilirsiniz, ki bu birçok modelin kavuşmak istediği görüntüdür'' diyor.

Micheal, çalışacağınız ağırlığın kararını vermeden önce hangi vücut şeklini istediğinize karar vermenizi öneriyor: 

 ''Modeller, uzun ve yağsız kas kütlesine sahip olmak için dirençli bir şekilde çalışmalılar. Bu çalışmalar, hafif ağırlıklarla fazla set sayısı içermeli ve vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlerle desteklenmelidir.''  

VS mankenleriyle çalışırken bu iki yöntemi birleştirerek çok iyi sonuçlar elde ettiğini sözlerine ekledi.

Kendi vücut ağırlığını kullanarak egzersiz yapmanın, bu iş içindeki yerinin küçümsenemeyecek kadar büyük olduğunu söyleyen Micheal ''bu demek değil ki ağır ağırlıklarla hiç çalışmayacaksınız. Birçok kadın kardio yapmak yerine ağırlıklarla çalışarak da istedikleri görünüme kavuşuyor'' diyerek sözlerini noktaladı.